DAJ CYNK

Xiaomi POCO F4. Olej inne recenzje, tutaj jest prawda

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu


Muzyka

Głośniki w POCO F4 5G tworzą układ stereo – główny multimedialny na dole z większym wylotem i górny, z nieco mniejszym. Ich jakość dość pozytywnie zaskakuje. Brzmienie jest niezłe nie tylko podczas oglądania filmów czy grania w gry, ale także przyzwoicie sprawdzi się podczas słuchania muzyki. Głośniki grają w miarę równo (z minimalnym wskazaniem na dolny, z szerszym wylotem), ładnie separują poszczególne tony, nie powodują zbyt często przesterowań. Oczywiście jak w każdych tego rodzaju konstrukcjach smartfonowych daje się we znaki brak niskich tonów, bo fizyki nie da się oszukać, jednak całość wciąż się broni. Dużo też zależy od gatunku muzyki – ładnie brzmią spokojne, delikatne nagrania, te dynamiczne niekiedy mogą jednak męczyć.  

ustawienia audio

Gdyby jednak użytkownik POCO F4 5G chciał nieco dostroić brzmienie, to ma do dyspozycji kilka ustawień, w tym przełącznik Dolby Atmos, efektowny korektor graficzny, a także ustawienia dla słuchawek – jak dostosowanie dźwięku do określonych modeli i dodatkowy equalizer.

Wymagający koneserzy muzyki mogą być jednak rozczarowani brakiem wyjścia audio 3,5 mm. Jednak jeżeli wystarczą im słuchawki Bluetooth, to smartfon zapewni bardzo dobrą jakość dźwięku.

Xiaomi POCO F4 5G telefon

Łączność

POCO F4 ma sprowadzony układ z modem 5G, który będzie działał w każdej polskiej sieci w tym standardzie. Podczas testów korzystałem z kart Orange i Play – do obydwu smartfon logował się bez problemu i dobrze utrzymywał łączność 5G, co mi pozwoliło odkryć kilka nowych miejsc z zasięgiem.

Xiaomi POCO F4 5G

Niestety co do prędkości znów nie miałem szczęścia, ale w Warszawie to już chyba stan permanentny. Prędkości w 5G i w LTE oscylowały w najlepszym wypadku wokół 100 Mbps, nie udało mi się natomiast uzyskać dawnych rezultatów dla mojej okolicy, sięgających nawet 200 Mbps. Najlepszy wynik to 116 Mbps w 5G w Orange. Sieci już są zbyt przeciążone, ale jednak nawet w takich warunkach POCO F4 trzymał przyzwoity poziom, nie tracił więc sygnału, wszystkie aplikacje i usługi sieciowe działają bez zarzutu.

ustawienia łączności volte

W ustawieniach połączeń są dostępne opcje połączeń HD przez VoLTE i Wi-Fi Calling, jednak nie udało mi się nawiązać takiego połączenia w Orange, za to udało się w sieci Play.

Łączność przez Wi-Fi 5 i 6, Bluetooth 5.2 i NFC przebiegały bez zarzutu, smartfon świetnie też sobie radził w połączeniach z GPS, sprawdzając się jako samochodowa nawigacja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu