DAJ CYNK

Xiaomi Mi 10T Pro 5G – genialnie wydane pieniądze!

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Testy sprzętu

Wygląd

Xiaomi Mi 10T Pro 5G to smartfon o raczej stonowanym wyglądzie. Bez nadmiaru ozdobników, za to elegancki i bezpieczny. Może się podobać – mi w każdym razie przypadł do gustu – natomiast nie znajdziemy tu nic odkrywczego.


Front urządzenia to przede wszystkim duży wyświetlacz o przekątnej 6,67”. Otacza go stosunkowo wąska ramka, choć z nieco szerszym podbródkiem. Nie ma tu wcięcia, za to w rogu ekranu umieszczono otwór na aparat.

Na pleckach wzrok przykuwają dwie rzeczy. Przede wszystkim duża wyspa aparatu w lewym górnym rogu, która stanowi najmocniejszy (a w zasadzie jedyny) akcent stylistyczny. Jednoznacznie daje do zrozumienia, że mamy do czynienia ze smartfonem o poważnych ambicjach fotograficznych. Niestety jest także bardzo niepraktyczna, gdyż wyjątkowo mocno wystaje poza obręb obudowy. Nawet za pomocą etui trudno będzie to zniwelować.


Drugą rzeczą jest natomiast wykończenie na wysoki połysk (przynajmniej w otrzymanej przez nas szarej wersji kolorystycznej). Wygląda to efektownie, ale ma poważny minus – telefon zbiera odciski palców jak wściekły, w związku z czym dobre wrażenie szybko mija.

Metalowe ramki urządzenia wykończone są pod kolor obudowy. Rozmieszczenie na nim elementów jest raczej klasyczne, przynajmniej dla urządzeń producenta.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

U góry znajdziemy mikrofon oraz port podczerwieni.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Z prawej strony znajdziemy przyciski regulacji głośności i zasilania. Ten ostatni został zintegrowany ze skanerem linii papilarnych.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

U dołu znalazło się miejsce dla głośnika multimedialnego, mikrofonu, portu USB-C oraz tacki na dwie karty nanoSIM.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Z lewej strony nie ma żadnych wartych uwagi elementów.

Wykonanie

Przód i tył urządzenia pokrywa szkło Gorilla Glass 5, natomiast ramkę wykonano z aluminium. Spasowanie elementów jest w zasadzie wzorowe, a cała konstrukcja sprawia solidne wrażenie. Trzeba przyznać, producent odrobił lekcje, a Xiaomi Mi 10T Pro 5G trzyma tutaj poziom rasowego flagowca.


Ergonomia

Xiaomi Mi 10T Pro 5G jest urządzeniem dużym, w związku z czym jego obsługa jedną ręką może sprawiać problemy. Generalnie jednak do wygody korzystania z telefonu nie mam uwag. Wyprofilowana obudowa zapewnia pewny chwyt, a wszystkie najważniejsze elementy są łatwo dostępne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu