DAJ CYNK

Xiaomi Mi 10T Lite 5G: tani i dobry, a do tego z 5G

Dodane przez: Mieszko Zagańczyk

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 80327

xiaomi mi 10t lite 5g test recenzja opinie jak działa w polskich sieciach plus t-mobile play orange

Wygląd i konstrukcja

Pierwsze wrażenie? Xiaomi Mi 10T Lite 5G jest dość duży (165,38 x 76,8 x 9 mm) i waży  też niemało – 214,5 g. Pierwsze wrażenie pozostanie też drugim i trzecim – do rozmiarów tego telefonu można przywyknąć, ale osoby, które preferują mniejsze modele, powinny poszukać jednak czegoś  innego. Do Mi 10T Lite 5G się nie przyzwyczają.

Xiaomi Mi 10T Lite 5G dostępny jest za cenę średniaka, ale wygląda „jak flagowiec”. To już oczywiście coraz częściej standard na rynku mobilnym, ale z wyglądu trudno tutaj wskazać jakieś słabości w porównaniu do modeli dwa razy droższych. Z przodu i z tyłu  telefon osłania szkło Gorilla Glass 5 – czyli może nie najnowsze, ale o wysokich walorach odpornościowych. Spaja je matowa ramka z plastiku i to już jest ten średniakowy element, ale wygląda bardzo solidnie. Nie ma obaw, że się porysuje czy zbyt łatwo wyszczerbi.

xiaomi mi 10t lite 5g test recenzja opinie jak działa w polskich sieciach plus t-mobile play orange

Telefon powstał w trzech wariantach kolorystycznych: niebieskim (Atlantic Blue), szarym (Pearl Gray) i złotym (Rose Gold Beach). Do mnie trafił szary, ale nie określa to rzeczywistych doznań wizualnych. Umieszczona pod szkłem warstwa załamuje kolor na różne sposoby, w zależności od padającego światła. Trochę przypomina to przelewającą się rtęć. Wygląda to całkiem ładnie i efektownie,  ale oczywiście wiąże się z typową przypadłością szklanych paneli – na obudowie zostają odciski i smugi. Rtęciowy efekt sprawia, że nie rzuca się to w oczy, jednak i tak trzeba parę razy dziennie sięgnąć po ściereczkę.

xiaomi mi 10t lite 5g test recenzja opinie jak działa w polskich sieciach plus t-mobile play orange

Decydując się na Xiaomi Mi 10T Lite 5G, trzeba też brać pod uwagę, że obudowa jest dość śliska, co też nie poprawia komfortu używania.  

Alternatywnym rozwiązaniem jest nałożenie silikonowego etui z zestawu. Pokrowiec nie jest zbyt ładny, ale zapewnia dodatkową ochronę. 

xiaomi mi 10t lite 5g test recenzja opinie  przyciski

Najbardziej kontrowersyjnym i charakterystycznym elementem obudowy jest okrągły, wystający moduł aparatów. Został żywcem wzięty z POCO X3 NFC, co też ujawnia wiele podobieństw między tymi telefonami. Nie są to jednak identyczne konstrukcje, więc nie można też powiedzieć, że to przebrandowane modele. 

Moduł aparatu na pewno będzie przeszkadzał niektórym użytkownikom, zwłaszcza podczas wsuwania do wąskich kieszeni, ale wygląda w sumie ciekawie i nadaje charakter całości.

xiaomi mi 10t lite 5g test recenzja opinie  obudowa

Na prawym boku obudowy znajduje się przycisk zasilania połączony z czytnikiem linii papilarnych. Tu już pojawia się pewna niedogodność – element ten został umieszczony dość wysoko i dosięgnięcie go kciukiem nie jest sprawą najprostszą. Wymaga innego chwycenia telefonu, nieco wyżej, co z kolei utrudnia przewijanie ekranu. Tym bardziej trudno też dosięgnąć ulokowaną jeszcze wyżej regulację głośności. Rozpoznawanie linii papilarnych przebiega w każdym razie bez komplikacji, szybko, a błędy zdarzają się rzadko.

xiaomi mi 10t lite 5g test recenzja opinie jak działa w polskich sieciach plus t-mobile play orange

Poza tym obudowa Xiaomi Mi 10T Lite 5G nie różni się szczególnie od innych smartfonów marki. Na górnej krawędzi znajduje się dodatkowy mikrofon i emiter podczerwieni. Na lewej znajdziemy szufladkę na karty SIM (hybrydowe Dual SIM w rozmiarze nano), dół mieści głośnik, złącze USB C, mikrofon i wyjście jack,3,5 mm.  

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu