DAJ CYNK

TicWatch Pro 3 LTE – test. Mokry sen maniaka gadżetów

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE na ręce


Wygląd zewnętrzny i ergonomia

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE jest eleganckim zegarkiem, który będzie pasował do każdego rodzaju stroju – zarówno sportowego dresu, jak i garnituru. To efekt zastosowania klasycznego designu oraz czarnego koloru obudowy i paska. Ten ostatni jest wykonany z tworzywa sztucznego, jednak przeszycia kolorową nicią sprawiają, że całość wygląda, jakby była wykonana ze skóry. Co ważne, pasek można łatwo wymienić na dowolny inny z mocowaniem w rozmiarze 22 mm.

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE pasek

Zegarek jest odporny na działanie wody i pyłów, z godnie z normą IP68. Producent TicWatcha zapewnia, że można z nim również pływać.

Okrągły, dotykowy ekran został otoczony dosyć szeroką ramką z oznaczeniami liczby minut – przydatne, szczególnie jeśli skorzystamy z klasycznej tarczy zegara z wskazówkami.

Na prawym boku zegarka producent umieścił dwa okrągłe przyciski: przycisk zasilania oraz przycisk funkcyjny. Pomiędzy nimi znalazł się otwór wbudowanego mikrofonu. Po przeciwnej stronie umieszczono wyloty głośnika.

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE boki

Z kolei na spód urządzenia trafił optyczny czujnik HD PPG oraz styki do ładowania baterii.

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE spód

Najgorsze w testowanym zegarku jest to, ze wygląda znacznie lepiej niż Samsung Galaxy Watch4 Classic, którego używam na co dzień. To jednak kwestia gustu – nie każdy musi podzielać moje zdanie.

​​TicWatch Pro 3 Cellular/LTE porównanie


Wyświetlacz i jakość obrazu

Czas przejść do jednej z największych zalet zegarka TicWatch Pro 3. Jest nią podwójny wyświetlacz. Do obsługi funkcji smart (i nie tylko) służy 1,4-calowy panel Retina AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 piksele. Daje to zagęszczenie punktów na poziomie 324 ppi, co wystarcza do tego, by obraz na ekranie był ostry, a poszarpane krawędzie nie rzucały się w oczy.

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE ekran

Jakość obrazu prezentowanego na tym wyświetlaczu jest bardzo wysoka, a całość ma wystarczającą jasność, by prezentowane informacje dało się odczytać w słoneczny dzień, na zewnątrz. Jasność może się zmieniać automatycznie, przy czym możemy również w tym przypadku ją regulować w trzech stopniach. Natomiast gdy wyłączymy regulację automatyczną, liczba możliwych stopni jasności ekranu zwiększa się do 5.

TicWatch Pro 3 Cellular/LTE screen3

W ustawieniach zegarka znajdziemy opcję Ekran zawsze włączony, ale nie warto z niej korzystać. Po pierwsze zwiększa ona zużycie energii, a po drugie – mamy tu jeszcze jeden wyświetlacz wykonany w technologii FSTN. Jest to monochromatyczny, podświetlany panel LCD, który prezentuje podstawowe informacje, takie jak data, godzina, liczba kroków czy stan baterii, a podczas treningu informacje o nim. Jego zaletą jest to, że zużywa bardzo mało energii, dzięki czemu może działać przez cały czas (bez podświetlenia oczywiście).

​​​​TicWatch Pro 3 Cellular/LTE ekran FSTN

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis

Przewiń w dół do następnego wpisu