DAJ CYNK

Test telefonu Xiaomi Mi Mix 3: wielki ekran i slider zamiast wcięcia

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Wyświetlacz

Do wyświetlania obrazu w smartfonie Mi Mix 3 służy 6,39-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Daje to zagęszczenie punktów na poziomie 403 ppi, co jest wystarczające, by obraz był ostry i nie dało się zauważyć poszarpanych krawędzi. Matryca Super AMOLED Samsunga zapewnia też wystarczającą jasność do tego, by obraz dało się bez żadnych problemów odczytać w każdych warunkach.

Skoro już o jasności wyświetlacza mowa, to należy wspomnieć, że automat dostosowujący ją do otoczenia nie zawsze działa prawidłowo. Jeśli uruchomiłem aplikację aparatu w zamkniętym pomieszczeniu, zablokowałem ekran i odblokowałem go na zewnątrz, przy świetle dziennym, to jasność pozostała na wcześniejszym poziomie, czyli bardzo niskim. Pomagało w takiej sytuacji zablokowanie ekranu (przyciskiem zasilania) i ponowne odblokowanie (w dowolny sposób). Ponadto dosyć często zdarza się, że musimy chwilę poczekać na to, by jasność obrazu na ekranie została dostosowana do zmieniających się gwałtownie warunków oświetleniowych otoczenia.

Odwzorowanie kolorów zależy od tego, co wybierzemy w ustawieniach, w menu Kontrast i kolory. W domyślnym trybie automatycznym kolory mają przyzwoitą jakość, jedynie biel i szarości mają niewielki nadmiar barwy niebieskiej. W przypadku kontrastu standardowego, kolory oraz biel są w wysokim stopniu zgodne z przestrzenią barw sRGB (DeltaE na poziomie 2,3).

Oprócz kontrastu możemy zmienić także balans bieli oraz włączyć Tryb czytania, zmniejszający kolory na cieplejsze, mniej męczące oczy. Tryb ten możemy włączyć ręcznie lub ustawić harmonogram według ustawionych godzin lub zgodnie z porą zachodu Słońca. Jest też tryb always-on, który tu nosi nazwę „Ekran zgodny z otoczeniem”. Pokazuje on na wygaszonym ekranie godzinę, ikony powiadomień oraz inne informacje. Dane te mogą być wyświetlane cały czas lub między ustawionymi przez nas godzinami.

Ekran można wybudzić między innymi podwójnym stuknięciem lub podnosząc telefon – odpowiednie opcje włączymy w ustawieniach wyświetlacza. Przy odblokowywaniu telefonu możemy się posłużyć umieszczonym z tyłu czytnikiem linii papilarnych, do którego działania nie mam żadnych zastrzeżeń. Możemy również skorzystać z rozpoznawania twarzy, ale w tym celu musimy rozsunąć telefon i odsłonić obiektywy przedniego aparatu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News