DAJ CYNK

Test telefonu Meizu M6T. To dobrze wyglądający smartfon, który kryje w sobie kilka niespodzianek

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 63041

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Do obsługi podstawowych funkcji telefonicznych w M6T służą dwie aplikacje. Telefon jest połączeniem dialera, spisu kontaktów i historii połączeń, natomiast SMS/MMS służy do obsługi tego typu wiadomości. Teksty wpiszemy za pomocą klawiatury TouchPal.

Jakość dźwięku podczas połączeń głosowych jest wystarczająco dobra do tego, by nie mieć problemów ze zrozumieniem osoby znajdującej się po drugiej stronie. Także mój rozmówca nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Nie spodziewajmy się tu jednak nie wiadomo czego. Jest poprawnie, ale w zasadzie nic ponad to. Problemów z zasięgiem także nie miałem.

W czasie testów nie zauważyłem żadnych problemów z łącznościowym zapleczem smartfonu Meizu. Do dyspozycji mamy LTE Cat4, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1 oraz odbiornik GPS/GLONASS. Jest też kompas cyfrowy, który może nas pomóc przy próbie znalezienia się w nieznanym terenie. Czego brakuje? Przede wszystkim modułu NFC, jednak takie wyposażenie rzadko występuje w tanich urządzeniach. Jest za to klasyczne gniazdo audio – także typowa rzecz na tej półce cenowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu