Maxcom MS459 Harmony pracuje pod kontrolą leciwego już systemu Android 7.0 Nougat z interfejsem MaxcomLauncher. Stosuje on klasyczny podział na pulpit i szufladę z aplikacjami. Nie ma tu żadnych bardziej skomplikowanych funkcji, wymagających jeżdżenia palcem po ekranie lub dłuższego przytrzymania wyświetlanych przycisków.
Dostępnych opcji personalizacji interfejsu znajdziemy w Harmony niewiele. Możemy zmienić tapetę (osobno dla pulpitów i ekranu blokady), włączyć lub wyłączyć pasek wyszukiwarki Google oraz edytować skróty na pulpicie – dokładnie trzy, w tym jeden z nich może prowadzić do folderu Google.
Maxcom nie zawiera zbyt wielu aplikacji zainstalowanych fabrycznie. Poza programami systemowymi i klientami podstawowych usług Google’a, znajdziemy tu dosłownie kilka dodatków, takich jak Remote (służy do zdalnej kontroli nad kontaktami, budzikami i ustawieniami telefonu z poziomu strony internetowej). Jest też aplikacja Pomoc, za pomocą które skonfigurujemy przycisk SOS. Może on reagować na 3 szybkie wciśnięcia lub długie przytrzymanie i zainicjować ustawione akcje: włączyć alarm, wysłać wiadomość SMS do wybranych kontaktów, zadzwonić do nich lub, jeśli nikt nie odbierze, zadzwonić na numer alarmowy 112, a także wysłać lokalizację.
Chyba jedną z najważniejszych zalet testowanego urządzenia jest wspomniana wcześniej funkcja Remote. Umożliwia ona zdalną kontrolę nad wybranymi funkcjami smartfonu. Po jej aktywowaniu, czego dokonamy z poziomu aplikacji Remote w telefonie, wystarczy wejść na stronę remote.maxcom.pl, zalogować się (w sposób wybrany przy aktywowaniu usługi) i naszym oczom ukaże się taki obrazek, jak poniżej.
Właściciel telefonu może tu zarządzać kontaktami, które ma na swoim urządzeniu, a także ustawić budzik, skonfigurować przycisk SOS lub zmienić niektóre inne ustawienia (grafika poniżej). A jeśli nie będziemy mogli znaleźć naszego telefonu, w tym miejscu możemy go zdalnie zmusić do uruchomienia dzwonka lub sprawdzić jego lokalizację na podstawie danych GPS.
Na stronie remote.maxcom.pl zobaczymy także zakładkę Pomocnik. Funkcja w tej chwili jest jeszcze nieaktywna, ale w przyszłości zapewne posłuży do dania dostępu do urządzenia zaufanym osobom. Dzięki temu na przykład wnuczek będzie mógł pomóc dziadkowi w konfiguracji telefonu. Już teraz jest to możliwe, ale wymaga przekazania własnych danych dostępowych do konta.
http://www.telepolis.pl/s/qru0q2 - tutaj można sprawdzić status tej sieci. Sam miałem ochotę dołączyć ze swoim nieużywan ...
Na razie zużywają "jedynie" około 400 PiB (Peta binaryBytes), czyli jakieś 105 tys. 4TB dysków. Mam ...
To się nazywa ramka :-D A raczej rama...
W Niemczech aktualnie wygląda to tak, że prawdziwego 5G jest w ścisłym centrum miasta mega wyspowo w ...
wlo - powiedziałbym, podrzędną, bo karty BDI, wRodzinie oraz a2mobile z uporem próbują logować się d ...
Sieć 5G - cz. 2. (od 2020 r.)
[KARTA] - sieć Play
Internet na wsi
Nowa oferta Mobile Vikings "Pokłady internetu mobilnego"
Pomoc w dobrze odpowiedniego smartfona