DAJ CYNK

Test gamingowych akcesoriów ROG dla Asus ROG Phone'a

orson_dzi Arkadiusz Dziermański

Testy sprzętu

Asus ROG Case

Zacznijmy od najprostszego akcesorium jakim jest pokrowiec do smartfonu. Składa się on z trzech części - dwóch nakładek na górę i dół obudowy oraz scalającej je osłonki tylnego panelu. Całość jest wykonana z dobrej jakości plastiku i bez problemu uchroni smartfon przed skutkami upadku, a przy tym nie powiększa jakoś specjalnie wymiarów obudowy.

Wadą pokrowca, w zasadzie dosyć dużą, jest to, że jest w zasadzie jednorazowy. Otóż osłonka tylnego panelu powinna być do niego przyklejona za pomocą umieszczonej na niej taśmy. To powoduje, że jeśli już ją raz przytwierdzimy do smartfonu, to po jej zdjęciu klej może już nie chcieć się tak dobrze trzymać.

Powiedzmy sobie szczerze - 199 zł za pokrowiec? Zapewne wiele osób wydałoby na dowolny inny 10% tej ceny.

Asus Professional Dock

Zacznijmy od najprostszego i najbardziej uniwersalnego akcesorium jakim jest Asus Professional Dock. To urządzenie, które możemy zastosować w zasadzie z dowolnym sprzętem. Po podłączeniu kablem USB typu C o długości 60 cm dostajemy dostęp do dodatkowych gniazd w postaci portu USB typu C, dwóch portów USB 3.1, HDMI oraz Ethernet.

Zupełnie nie widzę jego zastosowania w parze ze smartfonem, bo zwyczajnie po co? Ale już do współczesnych ultrabooków skromnie wyposażonych w gniazda jest to bardzo użyteczny sprzęt. Ostre krawędzie plastikowej obudowy nie robią co prawda dobrego pierwszego wrażenia, ale Dock jest bardzo dobrze i solidnie wykonany, więc bez problemu można go wrzucić w torbę bez obaw, że coś mu się stanie.

Jeśli więc ktoś szuka podobnego hubu renomowanej firmy, to Asus Proffesional Dock będzie dobrym wyborem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu