DAJ CYNK

Tedee Lock – inteligentny zamek, który zadba o bezpieczeństwo Twojego domu

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Tedee Lock zestaw


Montaż i konfiguracja wstępna

Aby zacząć korzystać z inteligentnego zamka Tedee Lock, powinniśmy dysponować odpowiednią wkładką. Producent w instrukcji podaje, że urządzenie można dołączyć na wkładkach o profilu europejskim, ale nie każda będzie pasować z uwagi na zastosowane mocowanie. Oryginalnie mam w drzwiach wejściowych wkładki marki Delta i ta przy górnym zamku (czyli z zamykaniem od wewnątrz bez klucza) nie pasowała. Na szczęście otrzymałem w zestawie zalecaną wkładkę Gerda SLR, więc z niej skorzystałem. Jej zaletą jest modułowa budowa, dzięki czemu można z dosyć dużą dowolnością zmienić jej długość.

Zanim przykręcimy do wkładki zamek Tedee Lock, dobrze jest go wcześniej sparować z aplikacją Tedee w telefonie – ewentualny reset zamka wymaga pionowego ustawienia urządzenia. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy z menu opcję Dodaj nowe urządzenie i postępujemy zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Proces parowania jest bardzo prosty, a dodatkowo dobrze opisany.

Tedee Lock zrzuty - dodawanie zamka


Po sparowaniu zamka z aplikacją, musimy jeszcze przeprowadzić kalibrację. Polega to na pokazaniu elektronicznemu urządzeniu, w którym położeniu zamek jest zamknięty, a w którym otwarty. Możemy też zdecydować, czy po otwarciu ma nastąpić także odciągnięcie zapadki. Przyda się to na przykład wtedy, gdy na zewnątrz nie mamy klamki, a jedynie gałkę lub pochwyt. Ustawienie to możemy w dowolnym momencie zmienić.

Tedee zestaw

Aby móc sterować zamkiem Tedee Lock przez Internet, należy jeszcze włączyć bramkę Tedee Bridge i ją również sparować z telefonem. To ostatnie jest równie proste, jak parowanie z zamkiem, a aplikacja Tedee poprowadzi nas przez cały proces. Jedna z różnic polega na tym, że bramkę musimy połączyć z domową siecią Wi-Fi. Bramka z zamkiem połączy się sama.

Zasilanie

Inteligentny zamek Tedee Lock jest zasilany wbudowanym akumulatorem o pojemności 3000 mAh, co – według producenta – wystarczy nawet na pół roku pracy. Mnie przez kilka dni testów, w czasie których skonfigurowałem zamek oraz wykonałem ponad 20 cykli zamknięcie-otwarcie, udało się rozładować baterię do 96%.

Gdy poziom energii w baterii spadnie i pojawi się konieczność jej naładowania, aplikacja Tedee nas o tym poinformuje. Wtedy wystarczy podłączyć do zamka powerbank na noc i rano akumulator będzie pełny. Szkoda, ze ładowanie jest przez port microUSB, a nie USB-C.

Tedee Lock USB

Bramka Tedee Bridge jest zasilana z sieci, za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza. Oczywiście, można użyć również innego źródła prądu o napięciu 5 V.

Tedee Bridge gniazdo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak

Przewiń w dół do następnego wpisu