DAJ CYNK

Sonos Arc - solidny soundbar, który zastąpi głośniki telewizora

Dodane przez: HTur

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 36198

Sonos Arc - sterowanie ze smartfona, pilota, komputera lub palcem

Istotnym elementem wykorzystania Sonos Arc jest aplikacja mobilna. Jednak uwaga – w chwili pisania tego tekstu nie ma jej wersji dla Huawei App Gallery, dlatego jeśli masz smartfon Huaweia bez usług Google'a – nie będziesz w stanie jej używać. Można wówczas poratować się wersją desktopową aplikacji (dostępna dla Windows i mac OS). Jeśli posiadasz telefon z usługami Google'a lub systemem iOS – żaden problem. Pobierasz, instalujesz, parujesz i gotowe.

Z poziomu aplikacji możesz stremować do soundbara Arc pliki muzyczne znajdujące się na karcie pamięci telefonu, a także z wybranych serwisów muzycznych. Niestety, w przypadku YouTube'a obsługiwane są tylko aplikacje w modelu subksrypcyjnym, czyli YouTube Premium i YouTube Muzyka. Nie zabrakło natomiast popularnych serwisów, takich jak Tidal czy Deezer. W przypadku sparowania belki (przez Wi-Fi) z komputerem można bez problemu skorzystać z całej biblioteki muzycznej, znajdującej się na twardych dyskach maszyny.

A jeśli masz już produkty Sonosa, aplikacja pozwoli na zintegrowanie ich ze sobą, dzięki czemu można korzystać ze wszystkich zalet ekosystemu. Obejmuje to nie tylko przełączanie się pomiędzy różnymi źródłami dźwięku, ale wybór innych głośników jako satelitów. Ponadto można za jej pomocą przesyłać strumieniowo treści, nawet gdy telewizor jest wyłączony. Dzięki temu możesz korzystać z radia, słuchać podcastów itp. Ja np. korzystałem z belki, żeby puszczać sobie muzykę z PC podczas wykonywania różnych domowych czynności – i pracy.

Utwory można zmieniać zarówno z poziomu aplikacji, jak i przy pomocy sparowanego pilota oraz oczywiście za pomocą przycisków dotykowych na obudowie. Co wygodne, z poziomu komputera również przesyłać pliki muzyczne bez konieczności uprzedniego dodania ich do biblioteki. A jeśli podepniemy HDMI do obudowy komputera, możemy cieszyć się dźwiękiem z gry emitowanym przez belkę – co w przypadku posiadania zwykłych głośniczków znacznie zwiększa komfort zabawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu