DAJ CYNK

Sennheiser IE 80S BT - najlepsze słuchawki douszne, jakie kiedykolwiek testowałem

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 20804

Używanie słuchawek, jakość dźwięku

Sennheiser IE 80S BT muzyka z telefonu

Słuchawki Sennheiser są wygodne do noszenia. Jest to zasługa odpowiednio wyprofilowanych końcówek przewodów, które obejmują uszy, a także dużego wyboru nakładek w trzech różnych rozmiarach – każdy powinien znaleźć odpowiednie dla siebie. Pałąk, który utrzymuje słuchawki w miejscu, gdy nie są używane, jest bardzo lekki i w zasadzie w ogóle nie odczuwamy, że go nosimy.

Sennheiser IE 80S BT pałąk

Z obsługą słuchawek nie miałem podczas testów żadnych problemów. Poszczególne przyciski łatwo było „namierzyć” bez patrzenia na nie. Niektórzy testerzy skarżą się, że przyciski mają za mały skok i ciężko trafić w odpowiedni. Ja podczas testów takich problemów nie miałem.

Sennheiser IE 80S BT przyciski

Jak przystało na słuchawki z górnej półki cenowej, model IE 80S BT gra bardzo dobrze. W słuchanej muzyce słychać zarówno tony bardzo niskie, średnie, jak i te bardzo wysokie. Nie ma też żadnych słyszalnych zakłóceń, które psułyby nam odbiór słuchanych dźwięków.

Oczywiście, żebyśmy byli zadowoleni ze słuchawek, musimy użyć materiału o odpowiednio wysokiej jakości. Mocno skompresowany plik .mp3 do takich nie należy. Słuchawki marki Sennheiser uwypuklają wszelkie niedoskonałości dźwięku, przez co w niektórych przypadkach mogą dać gorszy efekt, niż model za kilkadziesiąt złotych.

​​Sennheiser IE 80S BT głośniki

Testowane słuchawki mają wbudowany mikrofon, którego możemy użyć do prowadzenia rozmów głosowych. W tym przypadku również nie powinniśmy mieć powodów do niezadowolenia. Mikrofon zapewnia odpowiednią jakość dźwięku, więc nasz rozmówca nie powinien mieć najmniejszych problemów ze zrozumieniem tego, co chcemy mu powiedzieć.

Zasilanie

Słuchawki Sennheiser IE 80S BT są zasilane akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 120 mAh. Według danych producenta, pozwala to na 6 godzin ciągłego słuchania muzyki. Podczas testów energii w baterii prawie wystarczało na zadeklarowany czas. Na podróż typowym pociągiem relacji Warszawa – Szczecin (średni czas podróży przekracza 7 godzin) to jednak nie wystarcza.

Sennheiser IE 80S BT nazwa producenta

Baterię w słuchawkach marki Sennheiser ładujemy za pośrednictwem portu USB-C, dzięki czemu możemy do tego użyć ładowarki dołączonej do naszego smartfonu lub dowolnego urządzenia z portem USB (na przykład komputer) i przewodu będącego elementem zestawu. Czas ładowania wynosi około 90 minut, czyli tyle, ile podaje producent.

Sennheiser IE 80S BT port USB-C

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak

Przewiń w dół do następnego wpisu