DAJ CYNK

Samsung Galaxy S21 5G – mały jest najlepszy? Przetestowaliśmy podstawowy wariant flagowca

Dodane przez: Mieszko Zagańczyk

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 28881

System, interfejs, aplikacje

Galaxy S21 5G pracuje pod kontrolą Androida 11 z interfejsem One UI 3.1, a więc najnowszą edycją nakładki Samsunga. W tej wersji producent wprowadził szereg zmian jeszcze bardziej ułatwiających korzystanie ze smartfonu (np. wspomnianą bardziej rozbudowaną ochronę wzroku), dodał usprawnienia aparatu, zwiększyły się również ustawienia bezpieczeństwa. 

Mnie osobiście ucieszyła możliwość wybrania ekranu Google Discover zamiast Samsung Free, czyli najnowszego  „ekranu minus jeden”, który zastąpił dawny Samsung Daily. Nowy Samsung Free zresztą też wygląda znacznie lepiej niż poprzednik, jest bardziej elegancki i magazynowy, chociaż zagłębienie się w dostarczającą tam aktualności aplikację Upday ze względu na jej interfejs już nie jest tak przyjemne.

Wśród funkcji Galaxy S21 5G jest też tryb DeX, który pozwala pracować na smartfonie prawie jak na komputerze. Można go podłączyć przewodowo lub bezprzewodowo do monitora lub telewizora, a nawet innego komputera.

Ekran Galaxy S21 5G nie jest duży, więc dodatkowe rozwiązania ułatwiające obsługę nie są specjalnie potrzebne, ale w razie potrzeby użytkownik może skorzystać z funkcji Panele, z możliwością doboru pojawiających się tam ikon i aplikacji. Jest to znany już z wcześniejszych wydań One UI pasek, który wysuwa się z boku ekranu i pozwala na szybki wybór ulubionych aplikacji.

Samsung Galaxy S21 5G


W szufladce z aplikacjami znajdziemy bogaty zestaw aplikacji. Samsung dodał od siebie wiele własnych narzędzi jak SmartThings, Dyktafon, Samsung Health, Smart Switch czy Strefa AR, do tego Samsung Members, Samsung Global Goals i parę innych. Zrobiło się trochę za gęsto, a tylko część tych aplikacji można odinstalować.

Z drugiej strony to jednak przydatne w określonych sytuacjach aplikacje dobrego producenta (a nie śmiecioapki podejrzanej konduity), więc nie ma co narzekać. Do tego otrzymujemy garść aplikacji Google’a oraz folder z czterema aplikacjami Microsoftu. Dodatkowe można pobrać nie tylko ze sklepu Play, ale także z katalogu Galaxy Store.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu