DAJ CYNK

Samsung Galaxy S10 - recenzja przewidywalnie dobrego smartfonu

Dodane przez: Michał Duda

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 68921

Interfejs oraz funkcje systemu

Samsung Galaxy S10 w chwili pisania recenzji działał pod kontrolą systemu Android 9 Pie z nakładką OneUI w wersji 1.1. Interfejs Samsunga przeszedł naprawdę długą drogę. Kiedyś TouchWiz, czyli protoplasta OneUI był synonimem zamulającego, słabo zoptymalizowanego Androida. Czasy te jednak minęły i mogę z czystym sercem powiedzieć, że obecne flagowce Samsunga są jednymi z najsprawniej działających. Płynność animacji jest wręcz idealna, reakcja na dotyk natychmiastowa a czasy ładowania aplikacji bardzo krótkie. Duża ilość RAMu zapewnia działanie wielu programów w tle naraz.

Ciekawe opcje oraz funkcje systemu

  • Interfejs oraz funkcje systemu - interfejs OneUI jest według mnie bardzo atrakcyjny i przede wszystkim spójny. Użytkownik do wyboru ma jego dwie wersje - jasną lub ciemną. Domyślnie włączona jest pierwsza z nich, drugą uruchamia się w ustawieniach wyświetlacza.
  • Przeglądarka Internetowa Samsung - świetnie zoptymalizowana, działa szybciej i płynniej niż Chrome, współpracuje z systemowym trybem nocnym (ciemny interfejs oraz zmiana tła stron na czarne) oraz wspiera rozszerzenia.
  • Always On Display - funkcja ta wyświetla zegar, stan akumulatora oraz powiadomienia na zablokowanym ekranie. Użytkownik ma do wyboru tryb ciągły (informacje zawsze wyświetlają się na ekranie) albo domyślny (ekran pojawia się po dotknięciu palcem).
  • Rozdzielczość wyświetlacza - w celu oszczędzania energii, domyślna rozdzielczość jest zmniejszona do Full HD+. W ustawieniach można obniżyć ją jeszcze bardziej do HD+ lub zwiększyć do natywnej rozdzielczości wyświetlacza QHD+.
  • Prywatność - użytkownik ma możliwość wyboru metody używanej w aplikacjach do uwierzytelnienia. Oprócz odcisku palca można skorzystać z rozpoznawania twarzy (działa na podstawie obrazu z przedniego aparatu). Warto zajrzeć do tej sekcji ustawień również w celu wyłączenia przesyłania danych diagnostycznych oraz otrzymywania informacji marketingowych.
  • Samsung Health - program służący do śledzenia aktywności fizycznej. Dane o ruchu mogą być zbierane ze wbudowanych czujników oraz modułów (GPS, akcelerometr, żyroskop, miernik pulsu) lub inteligentnych zegarków Samsunga.
  • Galaxy Store - sklep z aplikacjami Samsunga, konkurencja dla sklepu Google Play. Można w nim znaleźć kilka ciekawych programów niedostępnych w innych miejscach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu