DAJ CYNK

Samsung Galaxy S10 i S10+ - pierwsze wrażenia. Smartfonowej ewolucji ciąg dalszy

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 35803

Wydajność

Samsung Galaxy S10 przeznaczony na rynki europejskie, w tym także polski, jest napędzany najnowszym układem SoC Samsunga, Exynosem 9820. Wykonany w technologii 8 nm procesor składa się z ośmiu rdzeni oraz jest sterowany przy użyciu inteligentnych funkcji. W porównaniu z Exynosem 9810 w Galaxy S9, nowy chipset ma nawet o 33% wydajniejszy procesor, o 37% wydajniejszą grafikę oraz o pobiera o 15% mniej energii. Podczas szczegółowych testów nie zapomnimy tego sprawdzić przy pomocy benchmarków.

W modelu S10+ zastosowano komorę chłodzącą, co powinno zapewnić lepsze odprowadzanie ciepła z pracujących na wysokich obrotach podzespołach smartfonu i , przynajmniej częściowo, przeciwdziałać zjawisku throttlingu (spadek wydajności spowodowany przegrzaniem). Mniejsze smartfony, Galaxy S10 i Galaxy S10e, wykorzystują  rurki chłodzące.

Mamy dobrą wiadomość dla graczy. Smartfony Galaxy S10 pozwalają streamingować gry z komputera za pomocą usługi Steam. Ponadto można tu wykorzystać kontrolery kompatybilne ze smartfonami.

Zasilanie

Nowym flagowcom Samsunga urosły akumulatory. W galaxy S10 mamy 3400 mAh (300 mAh w S9), a w S10+ 4100 mAh (w S9+ było 3500 mAh). W modelu S10e akumulator ma pojemności 3100 mAh, a w S10 5G (będzie największy) - 4500 mAh. Wszystkie można szybko naładować bezprzewodowo dzięki funkcji Fast Wireless Charging 2.0. Samsung pozazdrościł topowym smartfonom Huaweia i zastosował w swoich produktach funkcję PowerShare. Jeśli poziom naładowania akumulatora w smartfonie Galaxy S10 przekracza 30%, urządzenia można użyć jako bezprzewodowej ładowarki dla innych smartfonów, a także między innymi zegarka Samsunga lub bezprzewodowych słuchawek. Co więcej, możliwe jest jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń: przewodowo ładujemy Galaxy S10, a bezprzewodowo, z jego pośrednictwem, inne urządzenie.

Za dłuższą pracę akumulatora odpowiada funkcja Adaptive Power Safe Mode, która optymalizuje wykorzystanie energii tak, by wystarczyło jej na jak najdłuższy okres czasu. Jeśli chodzi o ładowanie akumulatora, jednym z dostępnych akcesoriów dla nowych smartfonów jest ładowarka bezprzewodowa Samsung Duo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu