DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10 - test telefonu prawie doskonałego

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 55014

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Samsung Galaxy Note10

W kwestii narzędzi służących do obsługi podstawowych funkcji telefonicznych, w Samsungu Galaxy Note10 nic się nie zmieniło. Możemy tu korzystać ze znanych aplikacji Telefon, Kontakty oraz Wiadomości. Dwie pierwsze obsługują gesty w prawo (nawiązanie połączenia głosowego z wybranym kontaktem lub użycie krótkiego kodu) i w lewo (rozpoczęcie procesu wysyłania wiadomości). Dzwonek telefonu możemy wyciszyć zakrywając ekran ręką lub odwracając smartfon wyświetlaczem w dół. Do wprowadzania tekstów służy domyślnie Klawiatura Samsung.

Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10 oferuje wysoką jakość połączeń głosowych, zarówno jeśli rozmawiamy przez telefon trzymany przy uchu, jak i w trybie głośnomówiącym lub za pośrednictwem słuchawek. Głos rozmówcy jest głośny i wyraźny, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemów ze zrozumieniem go, a przynajmniej nie z powodu naszego telefonu. Także moi rozmówcy nie skarżyli się na jakość dźwięku – testową rozmowę odbyłem z posiadaczem Samsunga Galaxy S10+ w sieci nju mobile, z aktywną funkcją VoLTE. VoWiFi też działa w nju/Orange.

Samsung Galaxy Note10

Samsung Galaxy Note10, jak przystało na flagowe urządzenie, oferuje komplet współczesnych snatnardów łączności. Do dyspozycji mamy dwugigabitowe LTE, Wi-Fi ax, Bluetooth 5.0, NFC i ANT+. Smartfon może być przez nas także użyty jako nawigacja, czemu służy odbiornik satelitarny, mogący pozyskiwać dane z amerykańskiego systemu GPS, rosyjskiego GLONASS, europejskiego Galileo oraz chińskiego Baidou, a także cyfrowy kompas. Podczas testów nie miałem żadnych problemów z łącznością bezprzewodową.

Samsung Galaxy Note10

Galaxy Note10 jest również wyposażony w port USB-C, który możemy wykorzystać między innymi do podłączenia słuchawek (odpowiednie znajdują się w zestawie) lub zewnętrznego monitora. W tym drugim przypadku skorzystamy z funkcji Samsung DeX, która zmienia smartfon w namiastkę komputera stacjonarnego. Dla wygody warto jeszcze – za pośrednictwem Bluetooth – podłączyć zewnętrzną klawiaturę i mysz. Możemy też podpiąć telefon do komputera (na przykład laptopa) z zainstalowaną aplikacją DeX, co jest nowością w serii Galaxy Note10.

Funkcję Samsung DeX postaram się szerzej opisać w recenzji smartfonu Galaxy Note10+.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu