DAJ CYNK

Samsung Galaxy A53 - telefon tak dobry, że kupiłem go żonie (test)

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Testy sprzętu

Wygląd zewnętrzny

Jeśli ktoś widział inne urządzenia Koreańczyków z serii A, to powinien mieć doskonałe wyobrażenie, czego spodziewać się po modelu Galaxy A53. Prosta bryła pozbawiona jest jakichkolwiek zdobień. Może się to podobać lub nie, ale nie można odmówić bohaterowi testu jednego – prezentuje się bardzo uniwersalnie.


Z przodu tradycyjnie nie znajdziemy zbyt dużo. Duży wyświetlacz otacza dość szeroka jak na dzisiejsze standardy czarna ramka. Robi ekranu są zaokrąglone, natomiast pośrodku górnej belki znajdziemy niewielki otwór aparatu.


Z tyłu jest ciekawiej, ale tylko trochę. Plecki urządzenia są jednolite i matowe. Trzeba natomiast przyznać, że zastosowane tworzywo wygląda dobrze i całkiem nieźle spisuje się w trakcie używania. Nie miałem w toku testów problemów z rysowaniem i palcowaniem się obudowy. Co ciekawe, producent nie zdecydował się wyróżnić w żaden sposób wyspy aparatu, jeśli nie liczyć wybrzuszenia w rogu obudowy oraz umieszczonych na nim czterech obiektywów.

Ramki urządzenia są błyszczące i płaskie. To znaczy, prawie płaskie – delikatna krzywizna ma poprawiać chwyt urządzenia, ale nie przekreśla „pudełkowatości” jego bryły. Rozmieszczenie elementów na poszczególnych krawędziach telefonu jest natomiast bardzo tradycyjne.

U góry znajdziemy otwór mikrofonu.

Z prawej mamy przyciski głośności i zasilania. Warto ten fakt podkreślić – jeszcze niedawno Koreańczycy mieli tendencję, by przerzucać je na drugą stronę, co z perspektywy użytkowników praworęcznych bywało uciążliwe.

U spodu umieszczono port USB-C, głośnik multimedialny, mikrofon i tackę SIM.

Lewa strona jest pusta.

Wykonanie

Obudowa Samsunga Galaxy A53 wykonana została w całości z plastiku. Tworzywo na pleckach zasługuje zresztą na same pochwały. Jest przyjemne w dotyku i sprawia wrażenie wytrzymałego. Dobrze znosi także codzienne używanie. Nieco gorsze odczucia budzą plastikowe ramki te ze względu na błyszczące wykończenie wydają się być bardziej podatne na zarysowania. Jedynie na froncie znajdziemy szkło Gorilla Glass 5.

Spasowanie elementów nie budzi zastrzeżeń, a telefon sprawia solidne wrażenie. To ostatnie zdają się potwierdzać deklaracje producenta na temat pyło- i wodosczelności na poziomie IP67.


Wygoda obsługi

Samsung Galaxy A53 trudno nazwać urządzeniem małym. Wyświetlacz ma przekątną 6,5”, co oznacza, że obsługa telefonu jedną ręką może być utrudniona. Poza tym do komfortu obsługi nie mam większych uwag. Smartfony jest stosunkowo lekki i dobrze wyważony, a wyprofilowane ramki zapewniają pewny chwyt.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu