DAJ CYNK

Test smartfonu Samsung Galaxy A50. Czujnik linii papilarnych w ekranie to nie jest to, co Samsung robić potrafi

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 73517

Wydajność

Samsung Galaxy A50 napędzany jest chipsetem Exynos 9610, wspieranym przez 4 GB pamięci RAM. Zestaw ten wystarcza do tego, aby interfejs systemowy działał płynnie, podobnie jak zainstalowane aplikacje i gry. Jednak gdy w tle działa jakaś aplikacja (choćby odtwarzacz muzyki), możemy czasem zauważyć niewielkie przycięcia interfejsu, co raczej nie powinno mieć miejsca w urządzeniu o takiej wydajności jak A50 (wyniki benchmarków znajdują się w tabelach poniżej).

Smartfon ma 128 GB pamięci wewnętrznej, z czego do dyspozycji użytkownika zostaje około 111 GB miejsca. Jeśli komuś to nie wystarczy, można użyć karty pamięci microSD o pojemności maksymalnej 512 GB (dane producenta). Duży plus należy się za to, że wewnątrz zgrabnej obudowy urządzenia Samsung zdołał wygospodarować trochę miejsca na osobny slot na kartę pamięci, przez co nie musimy wybierać pomiędzy nią i funkcją dual SIM.

Podczas poddawania podzespołów smartfonu dużemu obciążeniu przez dłuższy czas, nie dało o sobie znać zjawisko throttlingu, czyli obniżania wydajności z uwagi na ryzyko przegrzania. Obudowa Samsunga Galaxy A50 robiła się oczywiście ciepła, ale daleko jej było do tego, co w podobnych warunkach potrafią topowe urządzenia koreańskiego producenta.

Zasilanie

Energia potrzebna do zasilania wszystkich komponentów Samsunga Galaxy A50 pochodzi z akumulatora o pojemności 4000 mAh. Jak pokazują przeprowadzone testy syntetyczne, powinno to pozwolić na ponad 5 godzin grania w wymagające gry lub prawie 9 godzin pracy z aplikacjami multimedialnymi, przy ciągle włączonym ekranie z jasnością ustawioną na około 200 nitów. Do Motoroli Moto G7 Power sporo brakuje, ale i tak jest nieźle.

Podczas testów, korzystając z telefonu z intensywnością porównywalną do tego, jak na co dzień korzystam z własnego smartfonu, wystarczyło sięgać po ładowarkę co drugą noc. Czas ten możemy wydłużyć o dodatkowe dni dzięki dostępnym dwóm trybom oszczędzania energii oraz rzadszemu sięganiu po urządzenie.

Akumulator Samsunga Galaxy A50 obsługuje szybkie ładowanie z mocą 15 W. Korzystając z odpowiedniej ładowarki można napełnić pustą baterię w czasie niecałych 110 minut. Po pierwszych 30 minutach poziom naładowania podczas testów wyniósł 33%, a po kolejnych 30 minutach – 64%.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu