DAJ CYNK

Test smartfonu Samsung Galaxy A50. Czujnik linii papilarnych w ekranie to nie jest to, co Samsung robić potrafi

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 73519

Multimedia

Samsung oferuje własne aplikacje multimedialne. W Galerii przejrzymy zdjęcia i filmy oraz dokonamy ich podstawowej edycji. Koreański producent ma też własną aplikację do odtwarzania muzyki, jednak nie preinstaluje jej na swoich smartfonach – można ją pobrać ze sklepu Google Play lub używać Muzyki Play. Odtwarzacz filmów oczywiście jest i między innymi obsługuje napisy oraz umożliwia zmianę ich wyglądu. Nie zabrakło tu również radia FM z RDS-em (domyślnie jest wyłączony) oraz możliwością nagrywania słuchanych audycji.

Pojedynczy głośnik Samsunga Galaxy A50 gra umiarkowanie głośno – do słuchania muzyki w niewielkim pomieszczeniu powinno to wystarczyć. Głośnik radzi sobie najlepiej z generowaniem dźwięków ze środka skali. Brakuje tonów bardzo niskich (co jest zrozumiałe w przypadku tak małych jednostek) oraz bardzo wysokich. Także pod względem czystości dźwięku trochę brakuje do czołówki.

Problem z brakiem bardzo niskich i bardzo wysokich tonów rozwiążemy przy pomocy słuchawek. Do swoich testów wykorzystałem słuchawki dokanałowe AKG, dołączane do flagowców Samsunga, a także bezprzewodowe słuchawki nauszne firmy Sony. W obu przypadkach jakość słuchanej muzyki była bardzo dobra, także pod względem głośności. Niewielki poziom zniekształceń mógłby przeszkadzać melomanom ze słuchem wyczulonym na tego typu rzeczy, jednak przeciętnemu użytkownikowi nie powinno to w żaden sposób przeszkadzać.

Galaxy A50, podobnie jak inne modele Samsunga, pozwala w pewnym zakresie dostosować jakość dźwięku do własnych preferencji. Do dyspozycji mamy system Dolby Atmos, korektor graficzny (equalizer) oraz Skaler UHQ. Jest też funkcja Adapt Sound, która dostosowuje nastawy do naszego wieku (do wyboru są trzy przedziały). Możemy tu stworzyć również osobisty profil dźwięku. Smartfon odtworzy nam próbki dźwięku o różnej częstotliwości, osobno dla prawego i lewego ucha, a naszym zadaniem jest odpowiedzieć na pytanie, czy dany dźwięk słyszymy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu