DAJ CYNK

Test smartfonu Samsung Galaxy A50. Czujnik linii papilarnych w ekranie to nie jest to, co Samsung robić potrafi

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Telefon, Kontakty i Wiadomości to trzy aplikacje, które służą do obsługi podstawowych funkcji telefonicznych w testowanym smartfonie marki Samsung. Narzędzia te wyposażone są w zestaw odpowiednich funkcji (jest między innymi czarna lista numerów, z którymi nie chcemy się kontaktować) oraz wspierają obsługę gestami. Niektórym osobom do "pełni szczęścia" może brakować działającej w Polsce natywnej funkcji do nagrywania rozmów telefonicznych. Do wpisywania tekstów służy Klawiatura Samsung.

Samsung Galaxy A50 wspiera takie technologie, jak HD Voice, VoLTE oraz VoWiFi i wszystkie one działają w nju mobile (marka należące do sieci Orange). Jakość połączeń głosowych jest niezła. Podczas testów nie miałem żadnych problemów ze zrozumieniem swojego rozmówcy (z wzajemnością), zarówno gdy korzystałem z głośnika słuchawki, jak i trybu głośnomówiącego.

Galaxy A50 wyposażony jest w przyzwoity zestaw bezprzewodowych sposobów łączności, na czele z LTE Cat6 i Wi-Fi ac. Smartfon dobrze sobie radzi z łapaniem zasięgu. Nie zabrakło tu również modułu NFC, dzięki któremu można na przykład dokonywać płatności zbliżeniowych telefonem. Do nawigowania służy odbiornik satelitarny oraz kompas cyfrowy. Oba te elementy pracowały podczas testów prawidłowo i wystarczająco dokładnie, by być użytecznymi. Problemów nie miałem również z łącznością Bluetooth. Smartfon sprawnie parował się z różnymi urządzeniami – zegarkiem, słuchawkami, głośnikiem i innym telefonem (przesyłanie plików).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News