DAJ CYNK

Test powerbanków Anker! Sprawdzamy prawdziwą legendę [konkurs]

Lech Okoń (LuiN)

Testy sprzętu

Anker PowerCore+ 26800mAh PD - nieprzerwana energia

Anker PowerCore+ 26800mAh PD

I wreszcie przedstawiciel mojej ulubionej grupy powerbanków, sprzęt dla najbardziej wygłodniałych energetycznie. 26800 mAh nie pojawiło się na pudełku przypadkiem, na pokłady samolotów można wnosić powerbanki o pojemności do 100 Wh i propozycja Ankera idealnie wpisuje się w tę ramkę (ma 96,48 Wh).

Anker PowerCore+ 26800mAh PD - opis na dole obudowy

Tym razem producent postawił na aluminium, pełniące przy okazji funkcję radiatora. Przy oddawaniu większej mocy do takich urządzeń jak laptopy, kwestia ta staje się istotna. 30W po Power Delivery najzupełniej wystarcza do zasilania ultrabooków i nie jest to tylko hamowanie spadku poziomu naładowania, lecz pełnoprawny ekwiwalent gniazdka. W przypadku popularnych ostatnio połączeń wideo, bateria w MacBooku Air znika w oczach, tymczasem z powerbankiem Ankera naładowałem błyskawicznie komputer podczas takiego dłuższego połączenia. Powerbank skutecznie przeciwstawiał się też apetytowi energetycznemu komputera podczas obróbki plików RAW.

Anker PowerCore+ 26800mAh PD - etui

Na tle innych powerbanków o tej pojemności, propozycja Ankera łapie punkty za niewielką objętość obudowy i bardzo szybkie ładowanie samego urządzenia. 30W ładowarka sieciowa z Power Delivery umożliwia naładowanie akumulatorów w 4,5 godziny. To nawet 3x szybciej niż w rozwiązaniach konkurencji. Fajnie też, że oprócz złącza USB-C do dyspozycji mamy dwa porty USB-A, oferujące natężenie do 3A na port (gdy pracują razem, współdzielą 3A). iPhone'a X naładujecie od zera do pełna aż 8 razy, a nawet najbardziej pojemne baterie współczesnych telefonów z Androidem 4-6 razy. Samsung postawił w najnowszych smartfonach właśnie na Power Delivery, więc jeśli jesteś miłośnikiem tej marki, Anker będzie dla Ciebie właściwym wyborem.

Anker PowerCore+ 26800mAh PD - trzy ładowane urządzenia

Z Anker PowerCore+ 26800mAh PD korzystałem głównie na dłuższych wyjazdach, gdy jednym urządzeniem chciałem załatwić zasilanie dla jak największej liczby sprzętów. Zdarzało mi się jednak też używać go w domu podczas home office, np. gdy nie było czasu na ogarnięcie pracowni, a pojawiła się pilna wideorozmowa. Zasilanie było zawsze pod ręką, niezależnie od tego, gdzie postanowiłem przeprowadzić połączenie - to bardzo szybkie i wygodne.

Anker PowerCore+ 26800mAh PD - ładowanie Nintendo Switch

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Lech Okoń

Przewiń w dół do następnego wpisu