DAJ CYNK

PocketBook Color: w końcu mam czytnik e-booków z kolorowym ekranem

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 31862

PocketBook Color

Moja ulubiona funkcja: kolorowe notatki

Oprogramowanie PocketBooka Color nie różni się od tego, które znajdziemy na innych czytnikach tego producenta. Widać drobne poprawki interfejsu, ale od kilku modeli są do dyspozycji te same aplikacje i funkcje, na czele z polskim interfejsem użytkownika. Największa różnica to możliwość wyświetlania kolorowych okładek książek i obecność prostej kolorowanki. Poza tym wciąż jest tu sudoku, szachy, pasjans, kalkulator, prosta przeglądarka internetowa i czytnik RSS.

Moja ulubiona funkcja to możliwość zaznaczania fragmentów tekstu… różnymi kolorami. Zapisywanie cytatów jako notatek to żadne zaskoczenie na czytniku, ale tu mam do wyboru kilka kolorów zakreślaczy. Notatki są następnie pogrupowane według kolorów w pamięci czytnika. Świetna sprawa! Gorąco polecam, jeśli PocketBook Color będzie Twoją pomocą naukową.

PocketBook Color

Myślę, że czytniki tego typu mają szansę zaistnieć w szkołach i na uczelniach, gdzie potrzebne są kolorowe podręczniki. PocketBook Color może zainteresować też fanów komiksu. Jednak 6-caliwy ekran jest na to za mały, przynajmniej dla mnie. Komiksy, które czytam zwykle są większego formatu. Chętnie sprawdzę czytnik z ekranem E Ink Kaleido o przekątnej 8 cali.

Trudno mi jednoznacznie ocenić czytnik PocketBook Color. To pierwsze urządzenie tego typu, jakie testowałam i jedno z pierwszych na rynku. Na pewno jest to krok w dobrą stronę, ale moim zdaniem ekran wymaga jeszcze dopracowania. Nie mam nic przeciwko przygaszonym kolorom wyświetlacza i przekłamaniom – moim zdaniem mają nawet pewien urok. Przeszkadza mi wyłącznie zielonkawe, nierównomierne zabarwienie białych fragmentów.

PocketBook Color kosztuje 899 zł. To sporo jak na 6-calowy czytnik e-booków, ale mamy tu całkowicie nowy i bardzo skomplikowany ekran. W moich oczach ta cena jest uzasadniona.

Zalety: 

  • Kompaktowe wymiary
  • Praktyczne przyciski z możliwością konfiguracji
  • Dobre oświetlenie ekranu
  • Bezproblemowe działanie
  • Możliwość słuchania audiobooków

Wady:

  • Przygaszone kolory
  • Zabarwienie ekranu tam, gdzie powinien być biały
  • Brak regulacji temperatury oświetlenia (dostępna w modelach w podobnej cenie)

Ocena końcowa: 8/10.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu