DAJ CYNK

PocketBook Color: w końcu mam czytnik e-booków z kolorowym ekranem

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 31886

PocketBook Color – przyciski

Jak jest zbudowany PocketBook Color?

PocketBook Color ma obudowę niemal identyczną z PocketBookiem Touch Lux, również ma 6-calowy ekran i cztery przyciski sterowania poniżej. Na dolnej krawędzi znajduje się gniazdo microUSB do ładowania i przesyłania danych, gniazdo na kartę microSD (do 32 GB) i włącznik. Podczas ładowania i włączania czytnika włącznik jest podświetlony.

Całość ma wymiary 161,3 × 108 × 8 mm i waży 160 gramów. To mniej niż wiele smartfonów. PocketBook Color doskonale pasuje do dłoni i można go tak trzymać godzinami. Czytnik ma akcelerometr i może automatycznie obracać obraz na ekranie. Co więcej, można zmienić funkcje przycisków pod ekranem (wciśnięcie, przytrzymanie, podwójne wciśnięcie), by ułatwić sobie nawigację lub szybko włączać podświetlenie ekranu.

Ekran ma oświetlenie z regulacją jasności. Specjalnie nie nazywam go podświetleniem, bo LED-y nie znajdują się pod ekranem. Są rozmieszczone dookoła i świecą na E Ink tak samo, jak lampka na kartkę. To oświetlenie jest zaskakująco równe i dobrze ukryte w obudowie. Nie ma tu żadnych przecieków, które by mogły rozpraszać podczas nocnego czytania. Ekran ma również warstwę dotykową, co znacznie ułatwia obsługę czytnika. PocketBook Color ma też akcelerometr i może obrócić stronę, jeśli będzie trzymany poziomo. Ten element działa bez zarzutu.

PocketBook Color

W tej kategorii urządzeń nie ma wyścigu na więcej rdzeni. W środku znajdziemy skromny, dwurdzeniowy procesor, 1 GB RAM-u, 16 GB na dane i system (na książki zostało 14 GB) i akumulator 1900 mAh. Jak już wspomniałam, ekrany w Ink zużywają bardzo mało energii, więc ten czytnik można spokojnie ładować co 3-4 tygodnie, a może i rzadziej. Zależy, jak intensywnie będzie używany, czy będzie pracował z Wi-Fi, z dźwiękiem i tak dalej. Co ważne, czytnik w ogóle się nie nagrzewa podczas normalnej pracy. Jedynie przy ładowaniu można zauważyć drobny skok temperatury.

Aplikacja do czytania książek otwiera bez problemu popularne formaty e-booków (EPUB, MOBI, FB2, PRC, TCR, DJVU), dokumentów (PDF, DOC, DOCX, HTM, HTML, CHM), obrazów i audiobooków (OGG, M4A, M4B, MP3). Podczas czytania można korzystać ze słowników ABBYY Lingvo (dwukierunkowe) oraz Webster 1913 – doskonałego słownika języka angielskiego.

PocketBook Color nie ma wbudowanych głośników, więc jeśli chcesz posłuchać audiobooka albo włączyć syntezator mowy, musisz sięgnąć po słuchawki. W zestawie z czytnikiem znajduje się przejściówka z microUSB na jacka 3,5 mm. Można też podłączyć słuchawki lub głośnik Bluetooth. Połączenie działa bezproblemowo. Na czytniku zainstalowany jest odtwarzacz plików dźwiękowych, a e-booki może czytać na głos syntezator mowy Ivona.

Pliki można ściągnąć z sieci (czytnik ma Wi-Fi 802.11 b/g/n) za pośrednictwem przeglądarki, Dropboxa albo usługi PocketBook Sync. Możesz też wysyłać e-booki e-mailem do usługi Send to PocketBook, która automatycznie przekaże je na zarejestrowany czytnik. Nie da się podłączyć zewnętrznej pamięci do gniazda USB, ale można podłączyć czytnik kablem do komputera.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu