DAJ CYNK

Motorola One Fusion Plus - fajny smartfon z dużym minusem

Dodane przez: Arkadiusz Bała (ArecaS)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 32445

Komunikacja

Motorola One Fusion Plus jest smartfonem LTE, co w tym segmencie jest jak najbardziej zrozumiałe. Telefon posiada miejsce na dwie karty nanoSIM, jedna jest też tutaj poważna łyżka dziegciu. Mowa o prędkości transferu, która podczas naszych testów nie przekroczyła 100 Mbps – najwyższa odnotowana wartość to 98,5 Mbps (sieć Play).

Motorola One Fusion Plus

Dodatkowo urządzenie oferuje dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 oraz lokalizację z wykorzystaniem GPS, GLONASS, Galileo, BDS, LTEPP i SUPL. Nie znajdziemy natomiast NFC, co jest bardzo poważnym przeoczeniem i jedną z głównych wad testowanego modelu.

Interfejs

Motorola One Fusion Plus pracuje pod kontrolą Androida 10 z subtelną nakładką producenta, imitującą czysty system od Google.

 

Motorola One Fusion Plus

Jak już zaznaczyłem, interfejs Motoroli One Fusion Plus imituje czystego Androida, dzięki czemu jest czytelny, przyjemny dla oka i spójny z większością popularnych aplikacji. To co odróżnia tutejszą nakładkę, to dodatkowa funkcjonalność oraz możliwości personalizacji. Przykładowo, możemy zmienić kolor akcentów czy czcionkę systemową albo skorzystać z dodatkowych gestów. Wprowadzona przez producenta funkcjonalność w większości przypadków sprawdza się bardzo dobrze, poprawiając ogólne wrażenia i komfort pracy ze smartfonem.

 

Motorola One Fusion Plus

Preinstalowane na urządzeniu aplikacje to przede wszystkim standardowy obowiązkowy pakiet Google, którego funkcjonalności producent nie dublował, a jedynie uzupełnił, dodając od siebie kilka dodatkowych programów. Dzięki temu nakładka wydaje się lekka i pozbawiona bloatware’u, co jest dużym plusem. Jeśli jednak komuś nie odpowiada pakiet Google, musi poszukać alternatyw samodzielnie. Jeśli chodzi o aplikacje producenta, to są dopracowane, estetyczne i funkcjonalne.

Dźwięk

Motorola One Fusion Plus została wyposażona w gniazdo jack 3,5 mm i pojedynczy głośnik multimedialny, a także funkcję radia FM.

Motorola One Fusion Plus

Tutejszy pojedynczy głośnik gra zadowalająco głośno i oferuje niezłą jakość dźwięku. Podkreślona jest głównie wyższa średnica, przez co brzmienie jest bezpośrednie i chwilami agresywne, ale nie na tyle, by robiło się to nieprzyjemne. Niskich tonów za wiele nie uświadczymy, choć jak na ten segment i tak brzmią przyzwoicie. Pozytywnie zaskoczyła mnie także stosunkowo wysoka detaliczność.

Na wyjściu słuchawkowym telefon gra nieźle, przynajmniej mając na uwadze segment, choć raczej bez rewelacji. Na pewno lepsza mogłaby być klarowność i dynamik dźwięku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu