DAJ CYNK

Motorola Moto G9 Plus - telefon dla osób lubiących duże ekrany

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 38505


Wyświetlacz i jakość obrazu

Testowana Motorola została wyposażona w 6,8-calowy wyświetlacz LTPS o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli. Daje to zagęszczenie punktów na poziomie 386 ppi, co jest wartością wystarczającą do tego, aby obraz na ekranie miał odpowiednią ostrość i był pozbawiony widocznych poszarpanych krawędzi. Nieźle wyglądają również kolory, które tylko w nieznacznym stopniu się zmieniają (głównie jasność), gdy zmieniamy kąt patrzenia na ekran.

Motorola Moto G9 Plus wyświetlacz

Motorola Moto G9 Plus pozwala nam wybrać styl kolorów spośród jednej z trzech opcji: Naturalne, Wzmocnione lub Nasycone. Te ostatnie wyglądają według mnie najlepiej, chociaż daje się tu zauważyć lekkie przesunięcie w kierunku niebieskiego. Kolory naturalne są zdecydowanie cieplejsze, biel wydaje się wręcz różowa, a kolory nieco wygaszone w porównaniu do pozostałych trybów. Użyć możemy również ciemnego motywu, na którym dominuje czerń i inne ciemne kolory.

Motorola Moto G9 Plus zrzuty - ekran

Wybór trybu kolorów wpływa na takie parametry, jak temperatura bieli i wartość ∆E. Szczegóły w tabeli poniżej.

Kolory Temperatura bieli ∆E 2000
Naturalne 6254 K 1,3
Wzmocnione 7515 K 4,9
Nasycone 7632 K 4,5
 

Wyświetlacz w Moto G9 Plus nie jest królem jasności, wiec w słoneczny dzień nie zawsze korzystanie z niego jest komfortowe, ale nie powinniśmy mieć większych problemów z odczytaniem treści zawartych na ekranie. Zmierzone maksimum wyniosło 404 nity w trybie manualnym na środku ekranu (384 nity w górnej części i 379 nitów w dolnej), natomiast przy aktywnej regulacji automatycznej maksimum sięgnęło 502 nitów. Mogłoby być trochę więcej.

Głośnik i jakość dźwięku

Motorola Moto G9 Plus ma pojedynczy głośnik do odtwarzania multimediów, który jest zupełnie przeciętny pod względem jakości dźwięku, jaki się z niego wydobywa. Biorąc jednak pod uwagę cenę urządzenia, nie gra on najgorzej. W zasadzie słychać tu wszystkie dźwięki, od niskich (bez basów) po wysokie, ale przy większej głośności dają o sobie znać również zakłócenia, które nieco psują odbiór słuchanej muzyki. Jest za to głośno – zmierzone maksimum przy słuchaniu muzyki streamowanej z serwisu Tidal wyniosło 84,5 dB w odległości około 60 cm od głośnika. W przypadku dzwonków było minimalnie ciszej – 82,8 dB.

Sytuacja znacznie lepiej wygląda po podłączeniu do smartfonu w miarę dobrych słuchawek, których nie dostaniemy w zestawie z Motorolą. Wtedy pojawiają się też basy, a dźwięk brzmi czyściej nawet przy wysokim poziomie głośności.

Motorola Moto G9 Plus słuchawki

Motorola Moto G9 Plus słuchawki

Jakość muzyki możemy w pewnym stopniu dostosować do własnych preferencji, włączając funkcję Efekty dźwiękowe. W przypadku głośnika mamy tu do dyspozycji korektor graficzny z kilkoma nastawami. Jeśli podłączymy słuchawki, liczba opcji zostanie zwiększona o trzy predefiniowane tryby: Stereo 3D, Kino domowe i Na żywo. Jest też tryb niestandardowy z equalizerem (kilka gotowych nastaw) oraz trzema efektami sorround (Na żywo, Szeroki i Ambient).

Motorola Moto G9 Plus zrzuty - ustawienia dźwięku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak

Przewiń w dół do następnego wpisu