DAJ CYNK

Mercusys Halo H50G – test taniego systemu mesh Wi-Fi dla domu

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Mercusys Halo H50G przód tył


Podsumowanie

Jeśli chcemy zapewnić sobie zasięg wydajnej sieci Wi-Fi w dużym domu lub mieszkaniu, w którym dodatkowo są grube ściany, pojedynczy punkt dostępowy może nie wystarczyć. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest system mesh, dzięki któremu otrzymamy jedną sieć z płynnym przełączaniem się pomiędzy „routerami”. Do podstawowych zastosowań, czyli dla dużej części użytkowników, świetnym pomysłem może być zakup zestawu Mercusys Halo H50G.

Trzy urządzenia marki Mercusys pozytywnie mnie zaskoczyły, osiągając w niektórych testach lepsze wyniki niż o wiele droższy sprzęt, który miałem okazję wcześniej testować. Po rozłożeniu wszystkich jednostek mogłem korzystać z szybkiego Internetu nie tylko w mieszkaniu poprzedzielanym grubymi, ceglanymi ścianami, ale również w ogrodzie i piwnicy. Ta ostatnia, pozwolę sobie przypomnieć, leży pod sąsiednim mieszkaniem.

Mercusys Halo H50G aplikacja

Mercusys Halo H50G dioda

Z danych producenta wynika, że do sieci bezprzewodowej utworzonej za pomocą testowanego sprzętu można podłączyć nawet ponad 100 urządzeń i zapewnić przy ich użyciu zasięg na powierzchni do 550 m2. Sam sprawdziłem to na łącznej powierzchni około 300 m2 i w żadnym punkcie nie miałem problemu z połączeniem i korzystaniem z łącza internetowego.

Do zarządzania urządzeniami Halo H50G i utworzoną z ich pomocą siecią Wi-Fi służy wygodna w obsłudze aplikacja Mercusys. Jest też panel webowy, ale on służy głównie do wyświetlania informacji, nie pozwalając prawie niczego zmienić. Przydałaby się jeszcze możliwość korzystania z aplikacji także zupełnie zdalnie, ale to mi się w tym przypadku nie udało. Aplikacja Mercusys działała tylko wewnątrz utworzonej sieci.

Jedna z największych zalet systemu mesh Mercusys Halo H50G to jego cena. Trójpak routerów możemy mieć już za około 350 zł, a jeśli lepiej poszukamy, to nawet taniej.

Ocena końcowa: 8/10

Mercusys Halo H50G rekomendacja redakcji


Wady:

  • Brak możliwości powieszenia urządzeń na przykład na ścianie,
  • Bardzo ograniczony interfejs webowy.

Zalety:

  • Atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania,
  • Kompaktowe rozmiary i niska masa,
  • Funkcjonalna i prosta w obsłudze aplikacja mobilna,
  • Łatwa konfiguracja i rozbudowa,
  • Bardzo dobre osiągi,
  • Obsługa do ponad 100 urządzeń na obszarze do 550 m2,
  • Płynne przełączanie między jednostkami,
  • Atrakcyjna cena.

Galeria zdjęć

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis

Przewiń w dół do następnego wpisu