DAJ CYNK

Jabra Elite 85t – słuchawki TWS warte każdej złotówki

Dodane przez: Arkadiusz Bała (ArecaS)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 25734

Akumulator i czas pracy

Producent nie chwali się pojemnością akumulatora w słuchawkach Jabra Elite 85t, ale oferuje bardzo precyzyjne deklaracje na temat czasu ich działania. Według nich słuchawki mają wytrzymywać 5,5 h słuchania muzyki z aktywnym ANC oraz 25 h po uwzględnieniu etui ładującego. Bez ANC wartości te mają wzrastać odpowiednio do 7 i 31 h.

Jabra Elite 85t

Według naszych obserwacji wartości te pokrywają się z rzeczywistością. Podczas słuchania muzyki z włączonym ANC czas pracy mieścił się w przedziale 5-5,5 h.

Słuchawki, a raczej etui, naładować można zarówno za pomocą przewodu USB-C, jak i bezprzewodowej ładowarki w standardzie Qi.

Podsumowanie

Nie mam zamiaru się z tym w żadne sposób czaić – Jabra Elite 85t to aktualnie moje ulubione słuchawki TWS spośród wszystkich, których miałem okazję używać. Producentowi udało się stworzyć urządzenie, którego siła tkwi może nie tyle w tym, jak gra – choć tu też nie można mu niczego zarzucić – ale przede wszystkim w tym, jak dobrze się z niego korzysta.


No ale po kolei, co tak bardzo przypadło mi do gustu w Jabrach? Kilka rzeczy. Przede wszystkim są szalenie wygodne, dzięki czemu nie problemu, by korzystać z nich nawet po kilka godzin naraz. Do tego oferują jeden z najlepszych systemów ANC na rynku, długi czas pracy na jednym ładowaniu i rewelacyjny mikrofon. A to tylko te najważniejsze zalety, bo kompletna lista jest znacznie dłuższa.

Zdecydowanie krótsza jest z kolei liczba wad, bo tych jest raptem kilka i są one raczej mniejszego kalibru. Najpoważniejszym zarzutem, który można skierować pod adresem testowanego modelu, jest wąski zakres wspieranych kodeków. Oprócz tego wskazać można jeszcze kilka drobiazgów, takich jak m.in. brak siateczki chroniącej dostęp do komory przetwornika czy sporadyczne „pykanie” membrany. Ogólnie rzecz biorąc nie ma tu nic, co psułoby wrażenie z obcowania ze sprzętem, aczkolwiek w kontekście omawianego segmentu cenowego bez wątpienia są to pewne potknięcia.

Pewnie łatwo się tego domyślić, ale testowane słuchawki otrzymują moją szczerą rekomendację i to mimo wygórowanej ceny. Tak, 899 zł za słuchawki TWS to nie jest mało, ale jeśli któreś są tej kwoty warte, to bez wątpienia wskazałbym Jabra Elite 85t – jeśli za nic innego, to za samą wygodę i fenomenalną redukcję szumów.

OCENA: 9/10

Wady:

 • Bardzo wygodne, nawet podczas dłuższych sesji
 • Rewelacyjny system ANC
 • Długi czas pracy na baterii
 • Bardzo dobry mikrofon
 • Wygodna obsługa z wykorzystaniem fizycznych przycisków
 • Opcja bezprzewodowego ładowania
 • Wysoka jakość wykonania
 • Wysoka jakość dźwięku
 • Dopracowana i funkcjonalna aplikacja

Zalety:

 • Wąski zakres obsługiwanych kodeków
 • Tulejki niezabezpieczone siateczką
 • Sporadyczny efekt "driver flex"

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu