DAJ CYNK

Huawei Watch GT 3: smart zegarek, który możesz nosić na co dzień i na treningi

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Czas pracy

Huawei Watch GT 3 w wersji 46 mm wyposażony jest w akumulator 455 mAh, który według producenta ma zapewnić 14 dni ciągłej pracy w typowym profilu zastosowań. Niestety, w praktyce trudno liczyć na taki rezultat. Po naładowaniu do 100% zegarek podczas testów wymagał podładowania równo po siedmiu dniach, na początku ósmego. W tym czasie był używany intensywnie, bez zdejmowania na noc, ale nie eksploatowałem go ekstremalnie. Użytkownicy, którzy będą chcieli regularnie trenować z użyciem GPS, powinni się nastawić na jeszcze częstsze ładowanie.

Siedem dni nie robi może wrażenia na tle starszych zegarków z LiteOS (które realnie zapewniały 14-20 dni), ale w porównaniu do Watcha 3 Pro, który wymagał ładowania co trzy dni, nie jest źle. Konieczność podłączenia zegarka do ładowarki raz na tydzień nie jest bardzo uciążliwa, więc pod tym względem zegarek wypada na plus.

Czas zasilania baterii wynosi około 2 godzin – trzeba do tego użyć indukcyjnej ładowarki z zestawu, ale nie uda się do tego wykorzystać stykowych ładowarek od starszych modeli zegarków Huawei i Honor. 

Podsumowanie

Na zegarek Huawei Watch 3 Pro Elite sporo narzekałem, jednak Huawei Watch GT 3 wywołuje o wiele bardziej pozytywne wrażenia. Smartwatch jest bardzo ładny, wykonany z wysokiej jakości materiałów, ma piękny ekran, zachwyca dopracowanym interfejsem. Bardzo dobrze spisują się czujniki i funkcje pomiaru stanu zdrowia i aktywności – można więc zadbać nie tylko o dobry sen i samopoczucie, ale także utrzymywać organizm w najlepszej kondycji dzięki niemal profesjonalnym funkcjom treningowym. Bardzo cennym dodatkiem jest możliwość samodzielnego tworzenia kursów treningowych dla biegaczy i synchronizowanie ich z zegarkiem. 

Kwestia tego, jak bardzo nowe smartwatche Huawei są „smart”, nadal pozostaje sprawą dyskusyjną, bo platforma HarmonyOS wciąż ustępuje np. Wear OS i chciałoby się trochę większej możliwości rozbudowy opcji zegarka. Mimo tego to, co zawiera w sobie Huawei Watch GT 3, to świetny zestaw funkcji i aplikacji, które sprawdzają się w codziennym zastosowaniu, system jest przy tym szybki i sprawny.

Czas pracy – w praktyce około 7 dni – nie jest może rekordowy, ale pozwala bez stresu używać zegarka do wszelkich zastosowań i nie ma obaw, że Watch GT 3 np. zbyt szybko wyłączy się w trakcie treningu albo nie obudzi rano, bo rozładuje się w nocy.

Pozostaje kwestia ceny. Najtańsza wersja Active kosztuje 1099 zł i jest to sensowna kwota jak na możliwości urządzenia. Zadziwia jednak rozstrzał między tą edycją a testowaną Elite, która kosztuje 1399 zł. Są dwie różnice między tymi wariantami: tańszy ma czarną kopertę, droższy lśniącą stalową. Druga rzecz to rodzaj paska, a w tym przypadku zamiast gumowego otrzymujemy bransoletę ze stali nierdzewnej. Huawei dość wysoko wycenił te dwa elementy...

W sumie Watch GT 3 robi bardzo dobre wrażenie. A jego funkcje zdrowotne i treningowe powinni docenić nawet wymagający użytkownicy. Zegarek zdecydowanie wart jest uwagi, a od nas dostaje dobrą ocenę.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

OCENA: 9/10

WADY

  • Wersja Elite jest nieco zbyt wysoko wyceniona w porównaniu do wersji podstawowej Active
  • Wciąż nieco za mało funkcji smart, interakcji i zewnętrznych aplikacji

ZALETY

  • Świetny wygląd
  • Wysoka jakość materiałów i wykonania
  • Bardzo ładny ekran
  • Dopracowany, płynnie działający interfejs
  • Bogaty zestaw funkcji monitorowania organizmu o wysokiej dokładności
  • Rozbudowany zestaw funkcji sportowych
  • Możliwość tworzenia kursów treningowych i wysyłania ich na zegarek
  • Przyzwoity czas pracy

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu