DAJ CYNK

Huawei Watch GT 3: smart zegarek, który możesz nosić na co dzień i na treningi

Mieszko Zagańczyk

Testy sprzętu


Wygląd i budowa

Huawei Watch GT 3 bardzo przypomina wcześniejsze zegarki producenta – Watch 3 oraz Watch 3 Pro. Na poglądowych zdjęciach w tego nie widać, lecz dopiero po porównaniu na żywo okazuje się, że Watch GT 3 jest mniejszy, lżejszy, a przez to dla wielu użytkowników będzie bardziej dopasowany do nadgarstka. Wymiary testowanego przeze mnie modelu z kopertą 46  to 45,9 x 45,9 x 11 mm – dla porównania Watch 3 ma grubość 12,5 mm, a Watch 3 Pro aż 14 mm, większe są też rozmiary kopert i waga – w przypadku testowanego modelu jest to 42,6 g (Watch 3: 54 g, Watch 3 Pro: 63 g). 

Mniejsze rozmiary sprawiają, że zegarek łatwiej nosić na co dzień, mniej przeszkadza też w nocy. Z drugiej strony to wciąż kawałek solidnego czasomierza, którego nie sposób przeoczyć.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Bransoleta zegarka Watch GT 3 jest dość specyficzna – składa się z jednolitych, niemal równych modułów tworzących jeden rząd. W modelach Watch 3/Pro bransolety są trzyrzędowe, a więc bardziej skomplikowane w budowie i cięższe optycznie. Natomiast ta w Watchu GT 3 jest bardziej gładka, lśniąca i mnie się kojarzy trochę ze stylistyką retro.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Świetną sprawą jest to, że bransoletę można błyskawicznie skrócić, wyjmując z niej poszczególne, dowolne moduły – wystarczy odpiąć jeden z zatrzasków. Równie prosto można odpiąć ją od koperty i wymienić na dowolny pasek 22 mm.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Koperta zegarka Watch GT 3 wykonana jest ze stali nierdzewnej, wykończonej z lekkim połyskiem. To w testowanej, srebrnej wersji, bo wariant czarny jest bardziej matowy i pasuje do sportowej stylistyki. 

Na prawym boku, u góry, znajduje się obrotowa koronka, która doskonale sprawdziła się w modelach Watch 3/Pro. Można ją wciskać, by np. wywołać lub zamknąć menu, ale także obracać, co ułatwia nawigację po menu. Koronka ma też fajny efekt haptyczny, zwiększający „analogowe” wrażenia z obsługi. Poniżej znalazł się z kolei przycisk do wywoływania określonych funkcji – np. treningów.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Z lśniącą kopertą ciekawie kontrastuje ekran pokryty szkłem 3D o zakrzywionych krawędziach, gdzie znajduje się sekundowa podziałka. 

Spód koperty wykonany jest z tworzywa, ale patrząc na nie, przysiągłbym, że to ceramika. Moduł czujników, który składa się z ośmiu fotodiod rozmieszczonych w układzie kołowym i dwóch źródeł światła pod zakrzywioną soczewką, wyraźnie wystaje ponad powierzchnię, ale po założeniu nie czuć go za bardzo. W ogóle Watch GT 3 nieźle leży na reku i nawet w bransolecie można go nosić non stop, także mając go na nadgarstku podczas snu.

HUAWEI Watch GT 3 test opinia recenzja

Wizualnie Watch GT 3 robi bardzo dobre wrażenie, zegarek nosi się z przyjemnością i milo jest zawiesić na nim oko. Niewątpliwi jest to jeden z ładniejszych smartwatchy na naszym rynku.

Zegarek zapewnia wodoszczelność 5 ATM, a Huawei przekonuje, że urządzenie nadaje się do aktywności pływackich, na basenie, ale też na wodach odkrytych, z morzem włącznie. Zalecany zakres temperatury pracy zegarka to 0 °C – 35 °C, co oznacza, że zimą na ostrym mrozie lepiej schować go pod kurtkę.
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu