DAJ CYNK

Huawei P40 Pro+ - cyfrowy aparat fotograficzny z funkcją smartfonu

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 52190


Interfejs systemowy i aplikacje

Huawei P40 Pro+ pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem EMUI 10.1.0, który gromadzi skróty do wszystkich aplikacji na pulpitach (także w folderach). Na lewo od pulpitów znajduje się ekran Huawei Assistant, pokazujący inteligentne powiadomienia, personalizowane wiadomości oraz inne treści, które mogą być istotne dla użytkownika. Jeśli chcemy, możemy włączyć szufladę z aplikacjami.

Huawei P40 Pro+ zrzuty - pulpity

Interfejs w testowanym smartfonie można w pewnym zakresie dostosować do własnych preferencji. Zmienić można motyw, tapetę, styl i wielkość tekstu, zagęszczenie ikon czy efekty przejścia między pulpitami. Domyślnie nawigację po telefonie umożliwiają gesty, ale można też włączyć klasyczne przyciski ekranowe, a także pływający przycisk nawigacyjny, który można umieścić w dowolnym miejscu na ekranie.

Huawei P40 Pro+ zrzuty - personalizacja interfejsu

Na pokładzie nie zabrakło również takich rozwiązań, którymi się chwali producent, jak Huawei Share, dzięki któremu łatwo można łączyć różne urządzenia tej firmy oraz łatwo przenosić wszelkie dane między nimi. Nie zabrakło również funkcji Łatwa projekcja, która pozwala połączyć telefon z zewnętrznym ekranem (przewodowo lub bezprzewodowo) i uzyskać namiastkę komputera stacjonarnego. Sam telefon w takim scenariuszu może działać niezależnie od „części” komputerowej lub spełniać rolę gładzika.

Huawei P40 Pro+ zrzuty - funkcje

Na koniec kilka słów o największej wadzie najnowszych smartfonów firmy Huawei, w tym modelu P40 Pro+. Mowa oczywiście o braku usług Google Mobiles Services i sklepu Google Play. Co prawda w sklepie Huawei AppGallery jest coraz więcej użytecznych programów, ale wciąż wielu brakuje. Niektóre z tych ostatnich można pobrać z innych źródeł, ale nie zawsze da się je później uruchomić bez kombinowania. Jeśli o mnie chodzi, to brakuje mi aplikacji umożliwiającej zbliżeniowe płacenie telefonem, a także kilku innych narzędzi.

Huawei P40 Pro+ zrzuty - aplikacje

Łączność

Topowy flagowiec firmy Huawei z serii P40 oferuje swoim użytkownikom komplet nowoczesnych standardów łączności. Do dyspozycji mamy 5G (działa na przykład w Plusie na 2600 MHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) czy Bluetooth 5.1. Podczas testów nie miałem z żadnym z nich problemów, uzyskując na przykład w 5G prędkość pobierania danych na poziomie 400 Mb/s (w pobliżu mojego domu). Oczywiście jest też NFC.

​​Huawei P40 Pro+ 5G

Wracając do korzystania z sieci komórkowych, to w przypadku używania karty SIM nju mobile (Orange) mogłem też korzystać z takich funkcji, jak VoLTE oraz VoWiFi. Urządzenie ma dwa sloty na karty nanoSIM, przy czym jeden jest współdzielony z kartą pamięci Nano Memory. Nie znalazłem tu za to funkcji eSIM, tak jak w modelu P40 Pro. P40 Pro+ nie sprawiał mi też problemów z łapaniem zasięgu sieci komórkowej, zarówno gdy korzystałem z karty nju mobile oraz sieci Plus.

Huawei P40 Pro+ SIM

Do rozmów telefonicznych nie ma tu tradycyjnego głośnika słuchawki, którego rolę spełnia powierzchnia ekranu i jej drgania. Sprawdza się to bardzo dobrze, dzięki czemu jakość połączeń głosowych jest bardzo dobra.

Huawei P40 Pro+ telefonowanie

P40 Pro+ ma też odbiornik satelitarny oraz cyfrowy kompas, dzięki czemu nadaje się do nawigowania po nieznanym terenie. Map Google oczywiście tu nie ma, ale do dyspozycji mamy alternatywne rozwiązania, na przykład aplikację Here WeGo. Fiksacja położenia telefonu następuje niemal błyskawicznie, a dokładność odpowiada klasie sprzętu (do kilku metrów).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak

Przewiń w dół do następnego wpisu