DAJ CYNK

Huawei P40 Pro+ - cyfrowy aparat fotograficzny z funkcją smartfonu

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu


Wyświetlacz i jakość obrazu

Huawei P40 Pro+ ma 6,58-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1200 x 2640 pikseli, co daje zagęszczenie punktów na poziomie 441 ppi. To w zupełności wystarcza do tego, by obraz na ekranie był ostry i nie miał poszarpanych krawędzi. Rozdzielczość możemy też zmniejszyć do wartości 800 x 2760, co wciąż wygląda dobrze. Możemy również korzystać z funkcji Inteligentna rozdzielczość, w której rozdzielczość automatycznie się zmniejsza (w zależności od wyświetlanego obrazu), co skutkuje zmniejszeniem zużycia energii. Obraz może być odświeżany z częstotliwością 60 Hz lub 90 Hz.

Obraz może być wyświetlany w jednym z dwóch trybów kolorów, Normalne i Wyraziste. W obu przypadkach możemy również ręcznie dostosować balans bieli do własnych preferencji. Z punktu widzenia zgodności kolorów z paletą lepszy jest ten pierwszy tryb, dla którego średnia wartość wskaźnika ΔE wynosi zaledwie 1,3. W przypadku kolorów wyrazistych wartość ta wzrasta do nieco ponad 3. Wizualnie kolory lepiej wyglądają w trybie Wyraziste – są bardziej nasycone, ale nie przesycone.

Huawei P40 Pro+ wyświetlacz

Jak przystało na nowoczesny smartfon, w ustawieniach wyświetlacza znajdziemy również filtr światła niebieskiego (Ochrona wzroku) oraz tryb ciemny, który w przypadku paneli OLED powoduje zmniejszenie zużycia energii. Mamy możliwość również zamaskowania przedniego aparatu fotograficznego za pomocą czarnego paska na całą szerokość wyświetlacza. Nadal wyświetlają się na nim informacje, takie jak zasięg sieci czy powiadomienia, ale owalne wycięcie w panelu nie rzuca się już tak bardzo w oczy.

Huawei P40 Pro+ zrzuty - ekran

Huawei P40 Pro+ czarny pasek

Panel OLED zastosowany w testowanym smartfonie cechuje się bardzo dobrym kontrastem oraz wysoką jasnością maksymalną. W trybie Normalne zmierzone maksimum wyniosło 432 nity przy ustawieniu ręcznym i 726 nitów w trybie automatycznym. Jasność nieco spada w trybie Wyraziste, odpowiednio do 420 nitów i 701 nitów. To wystarcza, by uznać ekran P40 Pro+ za czytelny w zasadzie w każdych warunkach. Nawet przy ostrym świetle słonecznym na przykład podczas pobytu na plaży, gdzie trudno o cień.

Głośniki, słuchawki i jakość dźwięku

Podobnie jak P40 Pro, Huawei P40 Pro+ ma tylko jeden głośnik, który służy do odtwarzania multimediów. Zawiedzeni mogą się poczuć użytkownicy smartfonów, dla których głośniki stereo to konieczność. Tu ich nie ma. Głośnik jest jeden, ale za to gra bardzo dobrze i głośno – zmierzone w odległości około 50-60 cm od telefonu maksimum wyniosło 82,8 dB (muzyka HiFi z Tidala) i 82,9 dB (dzwonki w telefonie). Do szczęścia brakuje tylko głębszych basów.

Te ostatnie usłyszymy, jeśli sięgniemy po słuchawki, nawet te dołączone do zestawu. To douszny zestaw słuchawkowy, podłączany do gniazda USB-C. Jest on identyczny, jak w P40 Pro, więc nie powodował u mnie dyskomfortu przy dłuższym używaniu (identycznie jak podczas testów tańszego flagowca Huaweia). Oprócz ładnych basów (bez przesadnego dudnienia) można przy ich pomocy usłyszeć także wszystkie inne zakresy częstotliwości i żadne nie dominują nad pozostałymi. Jeszcze lepszą jakość muzyki (i głębsze basy) uzyskałem po podłączeniu do smartfonu dużych, wokółusznych słuchawek bezprzewodowych firmy Sony.

Huawei P40 Pro+ słuchawki

Huawei P40 Pro+ słuchawki Sony

W ustawieniach systemowych znajdziemy menu Efekty dźwiękowe Huawei Histen, które pozwalają nam dostosować jakość słuchanej muzyki do własnych preferencji. Menu się uaktywnia po podłączeniu słuchawek mamy w nim do wyboru cztery opcje: Auto, Audio 3D, Naturalny i Standardowy. Mamy też dodatkowe opcje, pozwalające wybrać efekty dźwiękowe 3D lub rodzaj używanych słuchawek (nieaktywne po podłączeniu słuchawek z zestawu). Jest też korektor graficzny.

Huawei P40 Pro+ zrzuty - ustawienia dźwięku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak