DAJ CYNK

Huawei MateBook X - mały i lekki laptop, który wszędzie zabierzesz ze sobą

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Huawei MateBook X


Wygląd urządzenia, ergonomia, biometria

Huawei MateBook X to zaskakująco małe i zgrabne urządzenie, jak na laptopa z 13-calowym wyświetlaczem. Ten jednak otoczony jest dosyć wąskimi ramkami, których szerokość po bokach i na górze nie przekracza kilku milimetrów. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Zaokrąglone krawędzie powodują, że urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni i łatwo można MateBooka X przenosić z miejsca na miejsce.

To w wyglądzie, do czego musiałem się przyzwyczaić, to klawisze w czarnym kolorze na srebrnym tle. Do tej pory na ogół miałem do czynienia z laptopami, w których kolor klawiszy był taki sam lub zbliżony do otoczenia. Klawiatura jest jednak bardzo wygodna oraz – oczywiście – podświetlana. Poniżej klawiatury znajduje się duży i bardzo wygodny touchpanel, nazywany przez producenta mianem Touch Clickpad. Cała jego powierzchnia zachowuje się jak przycisk – jeśli nie lubimy klasycznych „pacnięć” w touchpada, możemy go tu po prostu nacisnąć – efekt będzie taki sam. Naciśnięcie dolnej części działa tak, jak naciśnięcie lewego lub prawego przycisku myszy.

Huawei MateBook X klawiatura

Pod powierzchnią płytki dotykowej znajduje się czujnik Huawei Share, a na krawędzi dwa otwory mikrofonów.

Nad klawiaturą, w prawym górnym narożniku Huawei umieścił okrągły przycisk zasilania zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Ten element uwierzytelniania biometrycznego działa bardzo sprawnie i szybko – podczas testów nie miałem z nim absolutnie żadnych problemów. Mój palec zawsze był prawidłowo rozpoznawany.

Huawei MateBook X skaner

Huawei MateBook X ma kamerę internetową o rozdzielczości HD (720p), która umieszczona została w klawiaturze, jako jeden z jej przycisków (pomiędzy F6 i F7).

Huawei MateBook X kamera

Lokalizacja kamery ma dwie poważne wady. Po pierwsze - przed połączeniem wideo dobrze jest powyrywać włosy z nosa, ponieważ ona głownie tam patrzy. A po drugie, podczas używania klawiatury otrzymujemy obraz podobny do tego poniżej – „efekt pająka” jest mocno widoczny.

Huawei MateBook X efekt pająka

Na spodzie laptopa znajdują się cztery gumowe podkładki w kolorze czarnym, które pełnią funkcję nóżek. Tu również, po bokach, znajdują się wyloty wbudowanych głośników. Ostatnim istotnym elementem jest otwór, którego zadaniem jest odprowadzanie wody z przestrzeni, w której znajduje się kamera.

Huawei MateBook X głośnik

Na lewym boku znajdziemy port USB-C, gniazdo audio Jack 3,5 mm oraz wskaźnik ładowania. Po przeciwnej stronie jest drugi port USB-C.

Huawei MateBook X lewy bok

Huawei MateBook X prawy bok

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak

Przewiń w dół do następnego wpisu