DAJ CYNK

Siedzisz w domu? Z Genesis Nitro 950 zrobisz to lepiej [test]

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Testy sprzętu

Wygoda użytkowania

Czy Genesis Nitro 950 jest wygodny? Po spędzeniu z nim kilkunastu dni mogę śmiało powiedzieć, że tak. Siedzi się na nim przyjemnie, ale musicie wiedzieć, że przy komputerze spędzam dużo czasu najpierw 8 godzin w pracy, a wieczorami często kilka kolejnych godzin, grając ze znajomymi (nie jest to moja codzienna rutyna, ale się zdarza). Nie odczuwałem większego dyskomfortu w trakcie użytkowania fotela, co nie oznacza, że nie ma kilku wad.


Jeśli nie wiecie, to jestem osobą o zdecydowanie większej posturze, a przez to moje wymagania względem foteli biurowych są wyższe. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to, co niewygodne dla mnie, niekoniecznie musi być takie same dla kogoś innego. Pomimo tego Genesis Nitro 950 wydaje się fotelem zbyt wąskim. Ma mocno kubełkową budowę, co generalnie poprawia komfort, ale jednocześnie boczne elementy są zbyt blisko siebie. O opinie spytałem moją szczupłą żonę, która też z niego korzystała, i jest ona podobnego zdania. Dlatego, chociaż w teorii jest to fotel dla osób o wadze nawet 150 kg, to nie polecam go osobom o nadmiarowych kilogramach. To jednak propozycja dla szczupłych.

Zaletą jest dodanie dwóch poduszek pod lędźwie i głowę, nawet jeśli to rynkowy standard. Nie są one tak miękkie, jak niektóre rozwiązania konkurencji. Dzięki temu poduszka pod plecy jest zdecydowanie wygodniejsza. Szkoda, że producent nie przewidział żadnego sposoby montażu, nawet za pomocą zwykłego paska z zapięciem. Przez to poduszka, chociaż podtrzymywana jest przez boki fotela, to potrafi się zsuwać i trzeba ją poprawiać. Natomiast ta pod głowę jest dla mnie całkowicie zbędna, ale pewnie są tacy, którzy będą z niej korzystali. W jej przypadku producent pomyślał już o pasku z zapięciem, więc pewnie trzyma się swojego miejsca.

Genesis Nitro 950

W ogólnym rozrachunku Nitro Genesis 950 jest fotelem bardzo wygodnym, natomiast przeznaczonym raczej dla osób szczupłych i to nawet pomimo wytrzymałości aż do 150 kg. Możliwość ustawienia wysokości, pochylenia, bujania czy ustawienia podłokietników w aż czterech płaszczyznach są więcej niż wystarczające. Szkoda, że same podłokietniki są zbyt luźne i delikatnie ruszają się na boki, o czym wspominałem już wcześniej. Ale nie jest to coś, co dyskwalifikowałoby fotel.

Podsumowanie

Po mniej więcej 2 tygodniach intensywnych testów mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że Genesis Nitro 950 to udany fotel. Sprawia wrażenie dobrze wykonanego i trwałego. Montaż jest bardzo prosty, a zastosowane materiały wysokiej jakości. Szkoda, że w zestawie nie ma modelu z materiałowym wykończeniem, ale ekologiczna skóra też ma swoje plusy, np. jest bardzo łatwa w czyszczeniu. 

Genesis Nitro 950

Fotel jest wygodny w użytkowaniu, chociaż polecam go osobom szczupłym. Nie ma znaczenia, że w teorii wytrzymuje wagę do 150 kg.  Nie przekonuje mnie też zapewnienie producenta, że jest dla osób o wzroście nawet do 195 cm. Jestem wręcz przekonany, że komfortowe maksimum to mniej więcej 185 cm i do takiego wzrostu jestem w stanie go zarekomendować. Poza tym to wygodny mebel o mocno kubełkowej konstrukcji, który sprawdza się także przy kilkugodzinnych posiedzeniach przed komputerem. Szkoda, że dołączona do zestawu poduszka pod lędźwie nie ma mocowania, a łopatki do regulacji wysokości i funkcji bujania są plastikowe. Za to pochwały należą się za duże, nylonowe kółka z mechanizmem hamulca, który okazuje się przydatny w niektórych sytuacjach.

Genesis Nitro 950 nie jest bez wad, ale pomimo tego oceniam go wysoko. Myślę, że w pełni zasłużona byłaby dla niego ocena 8/10. Cena około 1000-1100 zł też wydaje się adekwatna do tego, co ma do zaoferowania. W przypadku bardziej znanych producentów, jak Razer, noblecharis czy Yumisu trzeba wydać dużo większą kwotę, a nie jestem przekonany, że oferują dużo więcej. Z oczywistych względów nie jestem w stanie ocenić tego, jak fotel będzie sprawował się za kilka miesięcy, ale po dotychczasowych doświadczeniach z nim jestem dobrej myśli.

Genesis Nitro 950

Poza tym podoba mi się jego prosty design. Fotel jest po prostu czarny. Nie ma kolorowych wstawek czy świecących elementów, które coraz częściej pojawiają się w tego typu produktach. Jest do bólu prosty, a przez to uniwersalny.

Ocena: 8/10

Zalety:

 • Dobra jakość wykonania
 • Wysokiej jakości materiały
 • Wygoda użytkowania
 • Łatwość montażu
 • Szeroka regulacja
 • Dwie poduszki w zestawie
 • Duże, nylonowe kółka
 • Kółka z hamulcem
 • Wytrzymałość do 150 kg

Wady:

 • Dla szczupłych
 • Luźne podłokietniki
 • Plastikowe łopatki regulacji
 • Poduszka pod lędźwie nie ma mocowania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Przewiń w dół do następnego wpisu