DAJ CYNK

Fossil Gen 5 to bezdyskusyjnie najmocniejszy smartwatch z WearOS

orson_dzi Arkadiusz Dziermański

Testy sprzętu

Idealny rozmiar i bardzo dobre wykonanie

Fossil Gen 5 test recenzja opinie

Fossil Gen 5 to zegarek z kopertą o mojej ulubionej średnicy 44 mm. Nie jestem fanem małych zegarków, ale też nie lubię przesady w postaci klasycznych zegarków Diesela o średnicy blisko często grubo ponad 50 mm. Fossil Sport ze swoimi 42 mm był delikatnie za mały, tutaj jest idealnie. A w połączeniu z wszechobecnym czarnym kolorem koperta optycznie wydaje się trochę mniejsza niż w rzeczywistości.

Fossil Gen 5 test recenzja opinie

Projektanci Fossila chyba trochę zapatrzyli się na Huaweia P20 Pro, bo podobnie jak on (Shrek i cebula), Carlyle ma… warstwy. Otóż mamy tu ekran otoczony gumową uszczelką, otoczony cienkim pierścieniem, grubszym pierścieniem, korpus oraz dekiel. Może brzmi to strasznie, ale na szczęście widać to dopiero po zbliżeniu zegarka pod same nos.

​Fossil Gen 5 test recenzja opinie

W przeciwieństwie do wielu modeli poprzedniej generacji Fossil zrezygnował w zegarkach własnej marki z tego dziwnego pierścienia zdobionego otworami. Mamy tym razem gładką powierzchnię, podobną do tej z zegarków Armani. Dzięki temu Carlyle jest naprawdę elegancki i cieszy oko.

Fossil Gen 5 test recenzja opinie

Podobnie jak we wszystkich modelach 3. i 4. generacji całej Grupy Fossil mamy do dyspozycji dwa przyciski oraz pokrętło umieszczone na prawym boku koperty. Przyciski możemy dowolnie zaprogramować, natomiast pokrętło służy np. do przewijania treści lub pozycji w Menu.

​Fossil Gen 5 test recenzja opinie

Dekiel zegarka jest plastikowy, co trochę gryzie się z pozostałymi, metalowymi elementami. Trzeba jednak pamiętać, że jest to model dosyć uniwersalny, zarówno do noszenia na co dzień, jak i uprawiania sportu. A wtedy plastikowy spód jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

​Fossil Gen 5 test recenzja opinie

Pasek jest gumowy, matowy i bardzo elastyczny. Mam wrażenie, że materiał jest też trochę gęstszy niż w modelu Sport, dzięki czemu wydaje się solidniejszy. Jego problemem jest to, że dosyć łatwo się brudzi i zostają na nim brzydkie smugi. Ale najprostsze rozwiązanie w postaci umycia go strumieniem wody szybko roziwązuje problem. Pasek można wymienić na dowolny inny o szerokości 22 mm, co ułatwiają proste zawiasy. A ze skórzanym paskiem bez żadnego wstydu można spokojnie zestawić zegarek z garniturem i będzie przy tym bardzo dobrze wyglądać.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu