DAJ CYNK

Tani laptop do gier z GeForce RTX 3050? W Dream Machines to możliwe

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Testy sprzętu

Wygląd, obudowa i jakość wykonania

Dream Machines RG3050-15PL20 nie jest laptopem premium i z tego też powodu nie należy spodziewać się po nim materiałów najwyższej jakości. Obudowa w całości wykonana jest z gładkiego tworzywa sztucznego. Plastik jest dobrej jakości, ale jego wadą jest bez wątpienia tendencja do zbierania odcisków palców zarówno na klapie, jak i powierzchni wokół klawiatury. Poza tym potrafi lekko uginać się pod naciskiem, ale w trakcie codziennego użytkowania nie jest to szczególnie zauważalne, a tym bardziej uciążliwe. Nieźle prezentują się zawiasy ekranu, które dobrze trzymają wyświetlacz pod odpowiednim kątem, chociaż nie da się go otworzyć jedną ręką, więc jest jeszcze pole do poprawy.


Spód laptopa pełny jest wylotów powietrza, które powinny poprawić chłodzenie podzespołów. Oprócz tego znajdziemy tam również 5 gumowych nóżek, które dobrze trzymają laptop w miejscu, a także wyjmowany akumulator. Cieszy fakt, że producent zdecydował się na umieszczenie części złączy na tylnej krawędzi. Tam znajdziemy między innymi port ładowania, Ethernet, HDMI oraz mini DisplayPort 1.4. Nie brakuje też kolejnych wywietrzników. Prawa krawędź Dream Machines skrywa złącza USB 3.2 Gen1, USB-C 3.2 Gen2 oraz czytnik kart pamięci, a lewa dwa USB 2.0, USB 3.2 Gen2, dwa gniazda mini-jack 3,5 mm (na słuchawki i mikrofon) oraz blokadę Kensingtona. Na każdym z boków producent umieścił też kolejne wywietrzniki powietrza.

Dream Machines RG3050-15PL20 test opinie

Jeśli chodzi o design, to laptop Dream Machines jest ascetyczny, a wręcz nudny. Gdyby nie wspominane wywietrzniki powietrza, które nadają mu trochę bardziej agresywnego wyglądu, trudno byłoby go rozróżnić na tle innych, podobnych konstrukcji. Dla jednych to będzie wada, a dla innych zaleta. Nie ma sensu dyskutować nad indywidualnymi gustami. W ogólnym rozrachunku Dream Machines RG3050-15PL20 prezentuje się dobrze, jak na cenę około 4500 zł. Jak już wspominałem – nie jest to laptop z segmentu premium, ale zastosowane materiały i ich spasowanie są przyzwoite. Laptop ma wymiary 361 × 258 × 24,9 mm i masę około 2,2 kg, więc nie jest przesadnie duży i ciężki. Bez większego problemu można go zabrać ze sobą do znajomego, na spotkanie czy wakacje.

Dream Machines RG3050-15PL20 test opinie

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Przewiń w dół do następnego wpisu