DAJ CYNK

Asus ROG Phone II - gamingowy potwór z ludzką twarzą

Dodane przez: Arkadiusz Bała (ArecaS)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 26891

Komunikacja

Asus ROG Phone II posiada miejsce na dwie karty nanoSIM oraz obsługuje łączność LTE-A Cat 18. Niestety o VoLTE i Wi-Fi Calling możemy zapomnieć.

Choć telefon nie ma problemów z zasięgiem, to jakość połączeń pozostawia już dużo do życzenia. Wielu spośród moich rozmówców narzekało na fatalną jakość dźwięku, a i po mojej stronie brzmieli jak przepuszczeni przez stary radioodbiornik.

Asus ROG Phone II - komunikacja

Szybkość transmisji danych niestety nie imponuje. Telefon był w stanie wykrzesać z siebie transfer rzędu maksymalnie ok. 84 Mbps (sieć Play). Jego konkurenci w zbliżonych warunkach notowali wyniki blisko dwukrotnie wyższe.

Telefon wyposażono również w dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ad. W przypadku mojej domowej sieci (Internet od UPC, 300 Mbps) udało się osiągnąć maksymalną prędkość transmisji danych rzędu 240 Mbps, czyli na porównywalnym poziomie co Xiaomi Mi 9T Pro.

Poza LTE i Wi-Fi telefon oferuje Bluetooth 5.0, NFC oraz usługi lokalizacji z wykorzystaniem GPS, GLONASS BEIDOU, GALILEO i QZSS.

Interfejs

Asus ROG Phone 2 pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie wraz z autorską nakładką producenta. Interfejs bazuje na czystym Androidzie, jednak został rozbudowany o szereg praktycznych funkcji, w tym m.in. obsługę motywów. Usprawnień oraz opcji konfiguracji jest tu tak dużo, że część użytkowników może czuć się przytłoczona tą klęską urodzaju, jednak przez większość czasu obsługa urządzenia pozostaje intuicyjna i logiczna.

Asus ROG Phone II - interfejs

Zestaw zainstalowanych na urządzeniu aplikacji uznałbym za średnio rozbudowany. Mamy tu w zasadzie wszystkie kluczowe programy, w tym menedżer plików czy aplikację pogody, jednak na szczęście bez nadmiaru bloatware’u. Oprócz aplikacji przygotowanych przez samego producenta mamy tu jedynie podstawą wersję pakietu od Google oraz jedną grę - Asphalt 9. Warto podkreślić, że programy przygotowane przez Asusa mogą pochwalić się rozbudowaną funkcjonalnością oraz przejrzystym interfejsem.

Asus ROG Phone II - interfejs

Asus ROG Phone 2 nie byłby smartfonem gamingowym, gdyby nie miał kilku funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o graczach. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o specjalnym trybie X, czyli specjalnym trybie wysokiej wydajności, oraz aplikacji Armoury Crate, która pozwala m.in. zmienić taktowanie procesora, skonfigurować oświetlenie RGB oraz utworzyć dedykowane profile dla każdej gry. Jest to niezwykle rozbudowane narzędzie, pozwalające bardzo precyzyjnie dostosować zachowanie urządzenia podczas rozgrywki. Przyznam szczerze, nie jestem przekonany czy taki stopień skomplikowania jest mobilnym graczom w ogóle potrzebny, jednak to każdy musi już ocenić we własnym zakresie.

Asus ROG Phone ii - interfejs

Kolejną ciekawą funkcją, tym razem niezwiązaną z graniem, są AirTriggers. Chodzi tu o reagujące na siłę nacisku obszary na ramce urządzenia, reagujące na ściśnięcie. Wywołują one w ten sposób wybrane przez nas działanie lub aplikację. Pomysł interesujący, trzeba przyznać (i to mimo tego, że to nie Asus wpadł na niego jako pierwszy), ale czy praktyczny? No właśnie niezbyt - funkcja działa dość kapryśnie, przez co podczas testów korzystałem z niej niechętnie.

Asus ROG Phone II - dźwięk

 Dźwięk

W parze z wysoką wydajnością Asus ROG Phone 2 oferuje rozbudowane funkcje multimedialne. Słuchawki do urządzenia podłączymy albo za pomocą łączności Bluetooth 5.0 z obsługą kodeka aptX HD, albo za pomocą klasycznego jacka 3,5 mm. Jakość dźwięku na tym ostatnim jest niezła, ale daleka od wybitnej. Nadrabiają to natomiast głośniki stereo z obsługą DTS X. Grają głośno, ze słyszalnym basem i dużą ilością detali - spokojnie mogłyby rywalizować z większością małych głośniczków Bluetooth i wygrać.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu