Wielkie gabaryty testowanego smartfona są nie tylko na pokaz - w końcu gdzieś trzeba pomieścić pokaźny wyświetlacz o przekątnej 6,59”. Oprócz dużego rozmiaru panel zastosowany w Asus ROG Phone II charakteryzuje się rozdzielczością 1080x2340 oraz proporcjami 19,5:9, co przekłada się na zagęszczenie pikseli rzędu ok. 391 PPI.
Matrycę testowanego urządzenia wykonano w technologii AMOLED, w związku z czym może pochwalić się perfekcyjnym odwzorowaniem czerni, nieskończonym kontrastem i bardzo szerokimi kątami widzenia. Bardzo dobre jest również odwzorowanie kolorów, które domyślnie są mocno nasycone i przyjemne dla oka. Dodatkowo można je dostosować do własnych upodobań i potrzeb za pomocą narzędzia Asus Splendid. W tym miejscu warto także odnotować, że producent chwali się pokryciem w 108% gamutu DCI-P3 oraz obsługą standardu HDR10.
Głównym atutem tutejszego wyświetlacza pozostaje jednak przede wszystkim wysokie odświeżanie 120 Hz. Docenią to gracze, którzy z pewnością zauważą płynniejsze ruchy w grach z odblokowanym frameratem. Szkoda tylko, że tych na Androida jest jak na lekarstwo. Na całe szczęście to nie jedyny obszar, gdzie wysokie odświeżanie przynosi korzyści. Są one widoczne także (a może nawet „przede wszystkim”) w przypadku zwykłego przeglądania interfejsu, kiedy to płynniejsze animacje idą w parze z wyższą responsywnością oraz bardziej naturalną reakcją na gesty użytkownika.
Na pokładzie Asusa ROG Phone II znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 855+, a więc układ znany z większości topowych smartfonów z 2019 roku.
Oprócz wydajnego procesora urządzenie w testowanej przez nas wersji wyposażono w 12 GB RAM i 128 GB pamięci UFS 2.0. Zabrakło miejsca na karty microSD, jednak jeśli ktoś obawia się o brak miejsca, to zawsze może zainteresować się droższym wariantem z 512 GB pamięci wewnętrznej.
* - testy wykonane za pomocą nowszej wersji AnTuTu V8
Konfiguracja robi wrażenie, jednak nie wyróżnia się wcale tak mocno na tle konkurencji. Mimo to mamy do czynienia ze smartfonem gamingowym, więc trudno nie oczekiwać, że będzie od rywali bardziej wydajny. No i jest - urządzenie w testach syntetycznych zdecydowanie wyższe wyniki od innych urządzeń z podobną specyfikacją.
Jak można podejrzewać, bardzo dobre rezultaty uzyskiwane przez ROG Phone II to owoc zastosowania bardzo agresywnych ustawień taktowania, a to automatycznie rodzi pytanie o throttling termiczny. Ten rzeczywiście występuje - podczas testu z wykorzystaniem aplikacji GFXBench pojawił się po ok. 5 minutach. W tym czasie telefon zdążył się również bardzo mocno nagrzać - do tego stopnia, że trzymanie go bez etui robi się nieprzyjemne. Co ciekawe, dołączony do zestawu wentylator, który w teorii ma poprawiać chłodzenie i opisywanemu zjawisku przeciwdziałać, w praktyce… nie daje absolutnie nic. Po jego założeniu throttling pojawia się dokładnie w tym samym momencie i ma taki sam wpływ na wydajność.
Źródło zdjęć: własne
Źródło tekstu: własne
Nie na tak małej, gdyż te, których nie ma na liście też sobie radzą.
Płacili za wciskanie Chroma, płacą za wciskanie Stadii, płacą pewnie za wszystko co dziś popularne. ...
20 czy 30%? Według raport opublikowanego 26.02 tylko 20% ruchu głosowego to VoLTE. Strasznie mało - ...
To chyba Orange jest na szarym końcu, bo blokuje telefony z poza listy. A baza telefonów słaba.
Czy za(s)krzywiony monitor nadaje się dla fotografa? Męczy mnie to :)
[PREPAID] Starter Plus i T-Mobile do testu prędkości internetu
Realme 7i czy Xiaomi POCO M3?
[KARTA][MIX] Surprise Monday! w TM
[Plus] Modernizacja, rozbudowa, konfiguracja sieci - cz. 2.
[DOWOLNY] Zestaw 2 kart SIM: 1 do centralki alarmowej (tle/SMS/minimalny internet) 2. Internet