DAJ CYNK

Tani internet stacjonarny? Sprawdź nasz ranking

Pan Wybierak

Rankingi

Najlepsze oferty internetu - Poznań

Internet stacjonarny w Poznaniu to zestawienie sporej liczby ofert zarówno od ogólnopolskich dostawców, jak i lokalnych operatorów. Trudno nie zwrócić tu uwagi na kontekst ceny i parametrów łącza, jakie zapewnia INEA. Internet stacjonarny 1 Gb/s oferuje za 69,90 zł - a więc w przedziale w jakim zdarzają się propozycje 300-500 Mb/s w innych miastach. Nawet biorąc pod uwagę dodatkową opłatę 25 zł za wydanie sprzętu i 2-letnią umowę, propozycja internetu stacjonarnego od INEA jawi się wyjątkowo korzystnie

Trudno z taką ofertą konkurować Orange. W Poznaniu zapewnia np. 300 Mb/s za 59,99 zł z aktywacją za 49,99 zł. Różnica wobec łącza 1 Gb/s od INEA to w skali dwóch lat tylko 240 zł - tymczasem pod względem jakości jest znacząca. 

Cena ze strony INEA stanowi w Poznaniu wyznacznik wobec analizy innych ofert na internet stacjonarny. Znacznie słabsze łącza okazują się tylko nieco tańsze od wspomnianej kwoty 69,99 zł. Netia za 150 Mb/s oczekuje 43 zł/mc oraz 49 zł za aktywację. Lokalny dostawca internetu, Echostar, te same parametry wycenia na 53 zł przy obniżonej kwocie aktywacyjnej do 37,23 zł. Ceny te są paradoksalnie wysokie wobec propozycji innego dostawcy w Poznaniu. East&West za internet 300 Mb/s oczekuje tylko 36,90 zł, a przy wyborze np. 900 Mb/s chce 54 zł. To bardzo ciekawy wariant - nawet względem oferty INEA.

Podobnie postrzegać można ceny Winogradzkiej Telewizji Kablowej. WTK za 36,90 zł/mc oferuje aż 700 Mb/s (a więc w cenie 300 Mb/s u East&West). I tu także można zastanowić się, czy różnica kilkudziesięciu zł względem 1 Gb/s w INEA nie brzmi ciekawie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu