DAJ CYNK

Tani internet stacjonarny? Sprawdź nasz ranking

Pan Wybierak

Rankingi

Najlepsze oferty internetu - Łódź

Niespełna 700-tysięczna Łódź to rynek nieznacznie mniejszy od Krakowa. Czy przekłada się to na inne oferty internetu stacjonarnego? Tu widać, że lokalni dostawcy mają spore problemy z przebiciem propozycji od marek ogólnopolskich. Dominują bowiem cztery marki: Multimedia Polska, Netia, UPC i Orange. 

Jeśli szukać internetu na poziomie 300 Mb/s trzeba liczyć się z wydatkiem 49 i 59,99 zł. Takie są oferty Multimedia Polska i Orange. UPC oferuje wyższy poziom szybkości – 500 Mb/s za tę samą kwotę co Orange - 59,99 zł.

Ważna jest tu cena aktywacji. To symboliczny 1 zł - spora różnica patrząc na cenniki Multimedia Polska (19 zł) czy Orange (49,99 zł). UPC zapewniając stacjonarny internet dla domu czy mieszkania w Łodzi oczekuje – podobnie jak konkurenci – 2-letniej umowy. Pod tym względem łódzki rynek nie jest więc zróżnicowany. Na pułapie 300 Mb/s można również rozważyć ofertę jaką ma Toya. Koszt miesięczny jest wyższy - 59,90 zł - ale aktywacja przy 2-letniej umowie to 9,90 zł.

Porównując wszystkie propozycje operatorów trzeba koniecznie – o czym wspominaliśmy wyżej – pamiętać o półrocznym abonamencie za 0 zł w Multimedia Polska

Ceny na poziomie 49 zł za 300 Mb/s wydają się znacznie ciekawsze niż oferta Netii, która oczekuje 43 zł przy dwukrotnie wolniejszym łączu 150 Mb/s (ważna jest tu jednak wspomniana wyżej promocja na 0 zł przy PON/ HFC). Gdyby z kolei szukać w Łodzi oferty na szybki internet - np. światłowód 1 Gb/s – ceny operatorów są na tym samym poziomie. To koszt 79,99 zł – jak w przypadku Orange, UPC i Toya. Netia to symboliczny grosz więcej. Wybierając dostawcę spośród tych marek warto więc kierować się indywidualnymi czynnikami lub np. pakietami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu