DAJ CYNK

Netflix: Najlepsze filmy i seriale spoza Ameryki

Dodane przez: Isand

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 33768

A Whisker Away

Mamy też swoją propozycję dla fanów anime. To jednocześnie pozycja, która powinna spodobać się wszystkim grupom wiekowym. A Whisker Away (Nakitai Watashi wa Neko wo Kaburu) zadebiutował w 2020. To pełna humoru, ale i skłaniająca momentami do zadumy historia uczennicy Miyo Sasaki, która jest zakochana w swoim koledze o imieniu Kento Hinode. Chłopak wcale jej nie zauważa jako człowieka, ale dziewczyna ma sekret - po lekcjach zmienia się w kota. Staje się wtedy ukochanym zwierzątkiem swojego wybranka. Czy Miyo da radę pozostać człowiekiem? W końcu życie kota wydaje się takie proste, prawda? Scenarzystką jest Mari Okada, która pracowała przy takich produkcjach jak AnoHana, Sakurasou, seria WIXOSS czy Gosick.

W głębi lasu

W zestawieniu jest też polski wątek. Chodzi o serial W głębi lasu, który zadebiutował na platformie w czerwcu 2020. To serial na podstawie powieści Harlana Cobena. Opowiada on historię prokuratora Pawła Kopińskiego, którego siostra przed laty zaginęła podczas wycieczki do lasu. Razem z nią zniknęły wszystkie towarzyszące jej osoby. Teraz po latach Kopiński raz jeszcze próbuje dociec prawdy na temat tamtych wydarzeń. W rolach głównych zobaczymy takich aktorów jak Grzegorz Damięcki, Wiktoria Filus, Agnieszka Grochowska i Hubert Miłkowski.

The Victims' Game

Nasza następna propozycja jest z Tajwanu. To tegoroczny serial The Victims' Game, który jest jednocześnie kryminałem i opowieścią o relacji łączącej ojca z córką. A raczej o próbie jej odbudowy. Cierpiący na zespół Aspergera policjant z wydziału śledczego odkrywa, że ze sprawą brutalnych morderstw jakiś związek ma niewidziana od rozwodu córka. Postanawia ją odnaleźć, nawet jeśli będzie musiał działać w cieniu. Powoli zaprzyjaźnia się z na pierwszy rzut oka bezduszną dziennikarką.

Ma nawet twoje oczy

Ile to razy widzieliśmy sytuację, że jakaś celebrytka adoptuje dzieci wszystkich o wszystkich kolorach skóry? Najczęściej biała para adoptuje dziecko z Azji lub Afryki. Co jednak, jeśli mamy nieco odwróconą sytuację? W filmie Ma nawet twoje oczy (Il a déjà tes yeux) widzimy sytuację, w której para Francuzów o korzeniach z Konga bardzo chce mieć dziecko. Jedyne, jakie mógł im zaoferować ośrodek adopcyjny, jest jednak białe. To komedia o tym, jakie wyzwania czekają przed parą. Przykładem niech będą ich rodziny, gdzie czarna babcia nie umie się przekonać do białego wnuka. Wszystko jednak da się rozwiązać, prawda?

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu