DAJ CYNK

Najlepsze horrory na Netflix - listopad 2020

Dodane przez: Isand

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 252073

Nie każdy horror musi od razu mieć w składzie armię wampirów. Udowadnia to Lśnienie. Jest to najstarszy film w naszym zestawieniu. To tytuł wyreżyserowany przez  Stanleya Kubricka, będący filmową adaptacją powieści Stephena Kinga pod tytułem Jasność Zobaczymy historię mężczyzny, który pogrąża się w odmętach szaleństwa. Wszystko przez złowrogą atmosferę miejsca, którym ma się opiekować po sezonie turystycznym. Tak samo jak w przypadku Ringu, także tutaj mamy pozycję dla miłośników klasyki.

Tym razem wracamy do Europy. Rytuał to brytyjski film, jednak dzieje się on w północnej Szwecji. To właśnie tam znajduje się Szlak Królewski, który jest jednym z najciekawszych szlaków turystycznych Skandynawii. Grupa kolegów wyrusza tam by uczcić zmarłego przyjaciela, który zawsze chciał tam z nimi pojechać. Na miejscu okazuje się, że na północnych pustkowiach przetrwało więcej magii niż ktokolwiek sobie życzył...

Zbaw nas ode złego to film, który zamyka nasze zestawienie. Tym razem prześledzimy losy policjanta, który bada dziwną sprawę. Spotyka on tajemniczego księdza, który jest przekonany, że za wszystkim stoją moce z piekła rodem. Sam policjant kiedyś porzucił wiarę, teraz jednak przekona się, że niekoniecznie była to dobra decyzja. Film zebrał bardzo dobre recenzje i zarobił prawie czterokrotnie więcej niż wynosił jego budżet. Nieprzypadkowo. 

Zobacz: Najlepsze filmy i seriale Science Fiction na Netflix - wrzesień 2020
Zobacz: Netflix: Najlepsze filmy i seriale spoza Ameryki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu