DAJ CYNK

Najlepsze horrory na Netflix - listopad 2020

Dodane przez: Isand

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 252074

Horrory nauczyły nas wielu rzeczy. Pierwszą jest to, że trzeba uważać przy zakupie domu, drugą zasada, że jeśli legenda mówi, że ma się czegoś nie robić to pod żadnym pozorem nie można tego robić. Przekona się o tym bohaterka filmu The Ring. To pozycja, która jest absolutną klasyką i nie można jej pominąć. Jeśli jakimś cudem nie widzieliście filmu o dziennikarce, która ogląda nagranie, które po siedmiu dniach zsyła śmierć na widza... to najwyższy czas! Po seansie przez jakiś czas nie zbliżajcie się do studni.

Fani animacji znajdą dla siebie jeszcze jedną pozycję w naszym zestawieniu. Castlevania to zachodnie anime opowiadające o łowcy wampirów Trevorze Belmoncie, który razem z pewną czarodziejką i synem samego Drakuli będą musieli się zmierzyć z najpotężniejszym wampirem w historii. Drakula bowiem w odwecie za spalenie na stosie jego żony, teraz sam szykuje zagładę ludzkości. Polem bitwy będą miasta średniowiecznej Rumunii. Seria stoi na bardzo wysokim poziomie technicznym, a poza Drakula pojawia się też np. Carmilla czyli słynna Elżbieta Batory. Castlevania ma też świetny polski dubbing, który nasuwa skojarzenia z Wiedźminem.

Kanada stoi zwykle w cieniu USA, ale nie znaczy to, że kraj klonowego liścia nie ma do zaoferowania nic ciekawego. Kolejny tytuł w naszym zestawieniu pochodzi bowiem właśnie z Kanady. A konkretnie z jej francuskojęzycznej części. Akcje filmu Wygłodniali (Les Affamés) dzieje się w prowincji Quebec, gdzie mieszkańcy próbują uciec przed zombie. Nieumarli starają się ze wszystkich sił zachować resztkę człowieczeństwa, jednak nic nie powstrzyma ich morderczego instynktu. My natomiast będziemy obserwować relacje między ludźmi walczącymi o przetrwanie. Oby komuś się udało.

Teraz znowu powracamy do Hiszpanii, a konkretnie do Kraju Basków. Następny polecany przez nas film jest właśnie w języki baskijskim. Errementari to opowieść na podstawie starej baskijskiej legendy, która opowiada o kowalu, który uwięził i torturował diabła. Tym razem to człowiek okazuje się być kimś, kogo lęka się piekło. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się problemy. Kowal i pewna mała dziewczynka mają bowiem o wiele większy kłopot. Errementari to bardzo wciągający film, który można polecić z czystym sumieniem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu