DAJ CYNK

Jaki telefon wybrać? Najlepsze telefony: grudzień 2018

Marian Szutiak (msnet)

Rankingi

Najlepsze telefony dla seniora

Emporia FlipBasic F220

Był czas, że bardzo modne były telefony z klapką. Teraz są rzadkością, a jednym z tego typu modeli jest Emporia FlipBasic F220. Jest to klasyczny telefon komórkowy wyposażony w czytelną klawiaturę z dużymi przyciskami, wśród których znajdziemy trzy przyciski szybkiego wyboru, którym można przyporządkować numery, na które często dzwonimy. Na wyposażeniu znalazł się także kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala, a także aparat fotograficzny o rozdzielczości 0,3 Mpix. O bezpieczeństwo użytkownika zadba funkcja telefonów alarmowych, którą wywołamy przyciskiem na tylnej ściance. Można mu przypisać do 5 numerów z książki telefonicznej, które zostaną wybrane automatycznie po naciśnięciu przycisku. Cena telefonu FlipBasic F220 to około 210 zł.

Aktualna cena telefonu Ceneo.pl

MaxCom 461 BB

Telefon dla seniora powinien być maksymalnie prosty w obsłudze. Taki właśnie jest MaxCom 461 BB, wyposażony w duże, podświetlane przyciski z dobrze widocznymi oznaczeniami, kolorowy ekran 1,8 cala oraz stację ładującą. Telefon oferuje nabywcom takie funkcje, jak możliwość szybkiego wyboru do 7 numerów, przycisk SOS, funkcję głośnomówiącą, latarkę, radio FM, odtwarzacz MP3, łączność Bluetooth i czytnik kart pamięci. Urządzenie ma proste i intuicyjne menu w jezyku polskim, z którym każdy powinien sobie poradzić. MaxCom 461 BB może być nasz za około 100 zł.

Aktualna cena telefonu na Ceneo.pl

myPhone Halo 2

myPhone Halo 2 to prosty telefon komórkowy, wyposażony w funkcje ułatwiające jego obsługę. O wygodę i komfort użytkowników dba tu 2,2-calowy kolorowy wyświetlacz z dużymi czcionkami i przejrzystym menu. Klawisze są duże oraz podświetlone, a dodatkowo wyposażone w podpowiedzi głosowe. Ułatwi to używanie telefonu przy słabym oświetleniu. Jest też funkcja fotokontaktów, która pozwala ustawić do 8 kontaktów ze zdjęciami, dzięki czemu łatwo do nich zadzwonić. Telefon ma aparat fotograficzny 0,3 Mpix, 0,5 GB pamięci wewnętrznej (można też użyć kart pamięci) oraz stację dokującą, która pełni też rolę ładowarki, a także przycisk SOS na plecach, ułatwiający wezwanie pomocy. Telefon Halo 2 kosztuje około 113 zł.

Aktualna cena telefonu na Ceneo.pl

Nokia 3310 (2017)

Nokia 3310 (2017) to odświeżona wersja klasyka sprzed lat. Nowy model jest smuklejszy i lżejszy od kultowego protoplasty, a poza tym ma większy ekran o przekątnej 2,4 cala, w dodatku kolorowy. W nowym modelu, który obsługuje łączność 3G, akumulator znowu pozwala na długi czas działania - cały dzień rozmów lub nawet miesiąc w trybie czuwania (dane producenta). Jego pojemność to 1200 mAh. Na wyposażeniu tego telefonu znalazł się między innymi aparat o rozdzielczości 2 Mpix, łączność Bluetooth, radio FM oraz 16 MB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej przy pomocy kart pamięci microSD. Nokię 3310 w wersji 3G możemy kupić za 259 zł.

Aktualna cena telefonu na Ceneo.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu