DAJ CYNK

Navitel MR250 NV i Navitel R600 GPS – w podróż z wideorejestratorami [konkurs]

Marian Szutiak (msnet)

Akcje partnerskie

Navitel wideorejestratory - MR250 NV wyświetlacz

Navitel zaproponował nam podróż w świat jego wideorejestratorów. Pod lupę wzięliśmy dwa urządzenia o zupełnie różnym podejściu do tematu. Model MR250 NV to zamiennik dla samochodowego lusterka wstecznego z wbudowaną kamerą i wyświetlaczem oraz dodatkiem w postaci kamery cofania. Navitel R600 GPS zmierzy z kolei naszą prędkość i ostrzeże nas przed fotoradarem. Mamy również konkurs, w którym można wygrać jedno z tych urządzeń.

Wygląd i specyfikacja wideorejestratorów

Jednym z polecanych przez firmę Navitel rozwiązań jest wideorejestrator MR250 NV, który ma formę lusterka z wyświetlaczem, mocowanego do lusterka wstecznego samochodu. Częścią zestawu jest również kamera cofania, którą można zamontować na tylnej szybie lub na przykład przy tablicy rejestracyjnej. Do głównej jednostki podłączamy ją za pomocą dołączonego przewodu, dodatkowy kabel służy do połączenia ze światłem cofania.

Navitel wideorejestratory - MR250 NV lusterko

Cały przód wideorejestratora stanowi zamiennik dla lusterka wstecznego samochodu, a w jego środek został wmontowany wyświetlacz. Pod ekranem, na dolnej krawędzi, umieszczono 5 przycisków do sterowania urządzeniem. Na górze jest port miniUSB, gniazdo tylnej kamery oraz slot na kartę pamięci microSD. W tylnej części szarej, metalowej obudowy znajdziemy wystający i regulowany obiektyw przedniej kamery, a także głośnik, mikrofon i zagłębiony przycisk do resetowania ustawień.

Navitel wideorejestratory - MR250 NV tył

Navitel wideorejestratory - MR250 NV przyciski

Navitel R600 GPS jest przede wszystkim mniejszy od modelu MR250 NV, a do tego oferuje dodatkowo moduł GPS, dzięki czemu może ostrzegać kierowców przez fotoradarami oraz pokazywać dopuszczalną w danym miejscu prędkość. Obudowa urządzenia została wykonana z czarnego plastiku, dzięki czemu całość bardzo mało waży. Przód i tył kamery zajmują obiektyw oraz 2-calowy wyświetlacz. Na górze kamery znajduje się zaczep służący do jej połączenia z uchwytem przyklejanym dwustronną taśmą do przedniej szyby samochodu. Połączenie pozwala w pewnym zakresie na regulację położenia kamery, przede wszystkim w płaszczyźnie pionowej (góra – dół). Na prawo od mocowania (patrząc od strony ekranu) umieszczony został przełącznik odblokowujący.

Navitel wideorejestratory - R600 GPS pudełko

Przyciski służące do sterowania urządzeniem (cztery) znajdują się na lewym boku, natomiast po prawej jest port miniUSB (używamy go po odłączeniu kamery od podstawki – ta ma własny port) oraz Reset. Na dolnej powierzchni producent umieścił przycisk zasilania oraz slot na kartę pamięci microSD.

Navitel wideorejestratory - R600 GPS przyciski

Najważniejsze dane techniczne wideorejestratorów zebraliśmy w tabeli:

Model MR250 NV R600 GPS
Materiał obudowy metal plastik
Wymiary 310 x 86 x 39 mm 54 x 51 x 32 mm
Masa 258 g 69 g
Wyświetlacz 5”, IPS LCD, 854 x 480 pikseli 2”, TN
Procesor MStar MSC8328 MStar AIT8336
Pamięć na dane karta microSD do 64 GB karta microSD do 64 GB
Głośnik i mikrofon tak tak
Zasilanie DC 5 V 1,5 A (miniUSB) DC 5 V 1,5 A (miniUSB)
Akumulator 300 mAh 3,7 V 180 mAh 3,7 V
Przednia kamera sensor SC2363 (night vision), 4-elementowy układ optyczny, nagrania 1920 x 1080 pikseli 30 fps o długości 1, 3 lub 5 minut, kąt nagrywania 160 stopni, nagrywanie w pętli, nadpisywanie nagrań, formaty MOV (filmy) i JPG (zdjęcia) sensor Sony IMX307 (night vision),4-elementowy układ optyczny, nagrania 1920 x 1080 pikseli 30 fps o długości 1, 3 lub 5 minut, kąt nagrywania 170 stopni, nagrywanie w pętli, nadpisywanie nagrań, formaty MOV (filmy) i JPG (zdjęcia)
Tylna kamera wymiary: 23 x 23 x 23 mm, rozdzielczość wideo: 656 x 492 piksele (wideo 30 fps), rozdzielczość zdjęć: 1962 x 1482 piksele (zdjęcia), wodoodporna  obudowa (IP65), obrót urządzenia o 180 stopni, pomocnicze linie parkowania brak
Dodatkowe funkcje Auto-Start, G-sensor, tryb parkingowy Auto-Start, G-sensor, tryb parkingowy, moduł GPS – informacje o fotoradarach i ograniczeniach prędkości, cyfrowy prędkościomierz
Cena 349 zł 349 zł
 

W zestawie z wideorejestratorami znajduje się ładowarka podłączana do gniazda zapalniczki samochodu (12-24 V, wyjście: 5V 1,5 A) z przymocowanym na stałe przewodem z wtyczką miniUSB o długości około 3 m, a także dodatkowy krótki przewód USB i akcesoria do montażu kamer. Do wideorejestratorów dodawana jest również roczna licencja Navitel Navigator z mapami Europy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy.

Navitel wideorejestratory - akcesoria

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu