DAJ CYNK

Huawei WiFi Mesh: wydajna sieć bezprzewodowa w całym domu

Marian Szutiak (msnet)

Akcje partnerskie


Huawei WiFi Mesh

Huawei ma w swojej ofercie 3-pasmowy system mesh Wi-Fi klasy AC2200. Składa się on z routerów, z których każdy obsługuje jedno pasmo 2,4 GHz, zapewniające przepustowość do 400 Mb/s, a także dwa pasma 5 GHz (niskie i wysokie), z przepustowością po 867 Mb/s. Łącznie to nawet 2,2 Gb/s, dzięki czemu z szybkiego połączenia do Internetu może skorzystać więcej urządzeń.

Każdy router z systemu Huawei WiFi Mesh napędzany jest wydajnym, czterordzeniowym procesorem 1,4 GHz i ma 256 MB pamięci RAM. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie dobrego  połączenia wielu urządzeń jednocześnie. Z kolei zastosowanie sześciu niezależnych wzmacniaczy i odbiorników w połączeniu z chipsetem Gigahome Wi-Fi i kodem korygującym błędy LDPC przekłada się na pokrycie stabilnym zasięgiem sieci W-Fi powierzchni o wielkości do 200 m2.

Huawei Mesh Logo

Huawei sprzedaje te routery w dwu- i trójpakach, które są w stanie pokryć zasięgiem do 400 m2 lub nawet do 600 m2. A to wszystko po szybkiej i łatwiej konfiguracji, która może być jeszcze łatwiejsza dzięki aplikacji Huawei AI Life na smartfonie.

Huawei AI Life nie tylko poprowadzi nas przez proces wstępnej konfiguracji sieci, ale też pozwoli nią później zarządzać. Za jej pomocą między innymi zmienimy siłę sygnału, ustawimy punkt dostępu dla gości czy sprawdzimy listę podłączonych urządzeń. Da się też ustawić limity prędkości oraz skorzystać z kontroli rodzicielskiej.

Huawei WiFi Mesh aplikacja


Przyłączanie kolejnych routerów do sieci jest jeszcze prostsze. Kolejne urządzenia wystarczy włączyć i poczekać, aż same się połączą ze „stacją bazową”, tworząc w ten sposób jedną, stabilną sieć bezprzewodową. Jeśli później zmienimy jakieś ustawienie sieci, robimy to tylko raz. Potem wystarczy chwilę poczekać, by ta zmiana się rozpropagowała na wszystkie urządzenia.

Zaletą routerów z systemu Huawei WiFi Mesh jest również łatwość, z jaką połączymy na przykład nasz smartfon z siecią po raz pierwszy. Nie musimy wpisywać żadnych haseł. Wystarczy przybliżyć urządzenie mobilne do górnej powierzchni któregokolwiek routera, korzystając z funkcji Huawei Share oraz modułu NFC w telefonie z Androidem (niekoniecznie firmy Huawei).

Huawei WiFi Mesh parowanie

Huawei WiFi Mesh: dlaczego warto?

W okresie pandemii zaczęliśmy doceniać jakość połączenia internetowego w domu. Jest to bardzo ważne w przypadku pracy czy nauki zdalnej, ale również podczas korzystania z domowych rozrywek: gier online, streamingu wideo itp. Zwiększonym wymaganiom i oczekiwaniom wychodzi naprzeciw system Huawei WiFi Mesh.

Sprzęt firmy Huawei daje się bardzo łatwo konfigurować, nawet kompletnemu laikowi. Funkcja Huawei Share sprawia ponadto, że łącząc nowy smartfon z siecią, nie musimy wpisywać skomplikowanego hasła – wystarczy zbliżyć urządzenie z włączonym NFC do routera. Zarządzać całością możemy natomiast za pomocą prostej w obsłudze aplikacji Huawei AI Life.

Dzięki innowacyjnej technologii roamingu i sterowania pasmem, nie trzeba się już martwić o zerwane połączenie, gdy przemieszczamy się po mieszkaniu. System routerów automatycznie przełączy użytkownika do najszybszego punktu dostępu w sieci mesh. Dzięki temu możemy korzystać ze stabilnego i szybkiego połączenia z Internetem na dużej powierzchni, nawet 600 m2 przy trzech routerach. Duża wydajność routerów sprawia, że z dobrej sieci W-Fi może skorzystać wiele urządzeń jednocześnie.

Nie można nie docenić również atrakcyjnego wyglądu routerów z systemu Huawei WiFi Mesh. Ten sprzęt jest nie tylko użyteczny, ale może też stanowić element ozdobny pokoju czy biura.

Huawei Wi-Fi Mesh trio

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei, IEEE, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu