DAJ CYNK

Ten gadżet odmieni Twoje życie. Zmieścisz go na nadgarstku

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Akcje partnerskie


Sprawdziliśmy nowości zaprezentowane przez markę Fitbit podczas targów IFA 2022. W jaki sposób pomogą nam zatroszczyć się o nasze zdrowie?

W oczach wielu z nas smartwatche oraz trackery to po prostu kolejne akcesoria elektroniczne. Należąca do Google firma Fitbit przekonuje jednak, że mogą być czymś znacznie więcej. Podczas targów IFA 2022 w Berlinie mieliśmy okazje przyjrzeć się bliżej nowym produktom w ofercie amerykańskiej marki: smartwatchom Fitbit Sense 2 oraz Versa 4 i trackerowi Fitbit Inspire 3.

Fitbit Sense 2, Versa 4 i Inspire 3 – nowości na IFA 2022

Nowe produkty kontynuują tradycje poprzedników. Mamy więc do czynienia z akcesoriami noszonymi klasy premium, mocno ukierunkowanymi na funkcje związane ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. To nie są urządzenia, które próbują zastąpić naszego smartfona. Zamiast miliona funkcji i dodatkowych aplikacji na pokładzie znajdziemy więc precyzyjny pomiar tętna, saturacji i temperatury skóry. Znajdziemy dokładny pomiar kroków i możliwość monitorowania kilkudziesięciu rodzajów ćwiczeń. Znajdziemy wreszcie zestaw ćwiczeń relaksacyjnych oraz wskazówki, jak poprawić jakość swojego snu.

Na pozór nie mamy tu nic, czego nie oferowałyby produkty konkurencji. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. A nawet nie tyle w szczegółach, co jakości dostarczanych danych i sposobie i prezentacji.

Te zegarki zadbają o Twoje zdrowie. Fitbit na IFA 2022

Przykładowo, Fitbit Sense 2 wyposażony został w zaawansowaną funkcję pomiaru stresu, która opiera się nie tylko na pomiarze tętna, ale także na wahaniach pulsu, temperatury i przewodnictwa skórnego. Dostajemy więc o wiele bardziej szczegółowe informacje, dzięki czemu uzyskujemy dokładny wgląd w stan naszego zdrowia.

„Dzięki stałemu monitoringowi za pomocą sensora GSR jesteśmy w stanie określić i uzyskać wgląd w konkretne momenty podczas dnia, które spowodowały u nas wzmożony stres. W ten sposób możemy dokładnie określić, jakie sytuacje powodują u nas wzrost napięcia i jak możemy sobie z tym poradzić.”

- Alexandra Pahomi, CEE Marketing Manager, Fitbit

Te zegarki zadbają o Twoje zdrowie. Fitbit na IFA 2022

Nowe akcesoria marki Fitbit pracują pod kontrolą odświeżonego systemu Fitbit OS, wzbogaconego o zupełnie nowy interfejs. Już wkrótce z poziomu smartwatchy Sense 2 i Versa 4 uzyskamy dostęp do wybranych funkcji Google, takich jak Mapy czy Portfel. Na razie jednak Fitbit OS stawia przede wszystkim na czytelność oraz intuicyjność obsługi, które mają być jego głównymi atutami na tle konkurencji. Z tego też powodu producent nie zamierza póki co porzucać własnego oprogramowania na rzecz rozwijanego przez Google systemu Wear OS.

„Na potrzeby nowych modeli zaprojektowaliśmy zupełnie nowy interfejs, dzięki któremu użytkownicy mogą w bardziej intuicyjny sposób uzyskać dostęp do zgromadzonych danych i korzystać ze sprzętowej warstwy urządzeń.”

- Alexandra Pahomi, Fitbit

Fitbit Sense 2, Versa 4 i Inspire 3 – ceny I dostępność

Nowe akcesoria Fitbit można aktualnie zamówić w przedsprzedaży na stronie producenta. Za flagowy model Fitbit Sense 2 zapłacimy 1499 zł. Tańszy Fitbit Versa 4 wyceniono na 1149 zł, natomiast tracker Fitbit Inspire 3 na 499 zł. Do regularnej sprzedaży urządzenia trafią jeszcze we wrześniu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nowych smartwatchy marki Fitbit, koniecznie zapoznajcie się z naszym wywiadem z Alexandrą Pahomi, szefową marketingu Fitbita na Europę Środko-Wschodnią. Pełne nagranie znajdziecie na naszym kanale w serwisie YouTube.

Materiał przygotowano wspólnie z marką Fitbit.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne, Fitbit

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu