DAJ CYNK

Sprawdziliśmy jak działa Cloud Backup firmy nazwa.pl. Mamy dla Was kod rabatowy

Dodane przez: HTur

Kategoria: Akcje partnerskie

Interakcje: 53184

Jak tanio zrobić kopię bezpieczeństwa

Tworzenie kopii zapasowej plików to dobra praktyka, pozwalająca na ich zachowanie w przypadku skasowania lub utraty w inny sposób. Cloud Backup to wygodne rozwiązanie, które w prosty i szybki sposób zapewni bezpieczeństwo ważnych danych.

Zabezpieczenie plików to temat-rzeka, o którym już napisano wiele, a jeszcze więcej można napisać. Każdy użytkownik komputera zdaje sobie sprawę, że może stracić swoje dane zarówno na skutek działania szkodliwego oprogramowania, zwykłej awarii komputera, jak również na skutek własnej pomyłki. Jest to zazwyczaj poważna strata, zwłaszcza jeśli dany plik (lub pliki) były zapisane tylko w jednym miejscu. Jak mówi stare porzekadło: przezorny zawsze ubezpieczony. W przypadku plików takim ubezpieczeniem będzie nowa usługa nazwa.pl, czyli Cloud Backup.

Dla kogo jest Cloud Backup?

To rozwiązanie dla wszystkich użytkowników korzystających z systemów Windows. Na tle konkurencyjnych propozycji wyróżnia je na plus łatwość obsługi oraz cena. Przyjrzyjmy się najpierw obsłudze. Użytkownik Cloud Backup otrzymuje 1TB miejsca w chmurze, co pozwala na zamieszczenie tam kolosalnej liczby dokumentów, zdjęć, plików tekstowych oraz innego rodzaju. Aby rozpocząć korzystanie z usługi, należy pobrać niewielki plik ze strony produktu (13,9 MB), którego zainstalowanie zajmuje dosłownie moment. Interfejs aplikacji jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze. Nim jednak do niego przejdziemy, po pierwszym uruchomieniu należy podać identyfikator usługi oraz kod jednorazowy do połączenia z serwerem w nazwa.pl. To właśnie na nim będą umieszczane zaszyfrowane kopie danych z komputera użytkownika. Korzystając z 30-dniowego okresu testowego, wystarczy wpisać hasło, które można wygenerować na stronie.

Interfejs Nazwa.pl Cloud Backup

Wszystkie przesyłane do chmury pliki są szyfrowane za pomocą bardzo mocnego algorytmu AES-256. Hasło do nich ma tylko użytkownik, a cały proces odbywa się automatycznie. Dlatego nie jest możliwe, aby dostęp do zabezpieczonych danych uzyskała osoba nieupoważniona.

W interfejsie aplikacji wpisuje się nazwę dla tworzonej kopii, a następnie wybiera pliki do zabezpieczenia (a właściwie – uwiecznienia) i gotowe. Można od razu ustawić harmonogram wykonywania kopii, może być to wybrany dzień tygodnia lub kopiowanie codzienne o określonej godzinie. Wszystkie kopie są tworzone przyrostowo, czyli do istniejących kopii przesyłane są tylko zmodyfikowane wersje już istniejących plików oraz nowe dane. W ten sposób nie obciąża się łącza, a sam proces aktualizacji kopii zapasowej przebiega bardzo szybko. Warto również dodać, że dane przed przesłaniem na serwer są kompresowane za pomocą algorytmu .zip, co umożliwia znaczne zmniejszenie ich rozmiarów i odczuwalnie wpływa na szybkość transferu. Oczywiście w każdej chwili można wykonać kopię zapasową na żądanie, niezależnie od tego, czy mamy ustawiony harmonogram, czy też nie.

Zarówno w przypadku regularnego backupu (który można w dowolnym momencie wyłączyć), jak i przy jednorazowym wykonywaniu kopii zapasowej istnieje możliwość ustalenia maksymalnej szybkości łącza. Zapobiegnie to sytuacji, w której podczas przesyłania kopii na serwer strony internetowe otwierać się będą zbyt wolno.

Co ważne, aby skorzystać z Cloud Backup nie musisz uruchamiać żadnej aplikacji. Wszystkie ustawienia konfiguracyjne oraz funkcje programu mogą być używane poprzez dowolną przeglądarkę internetową.

 

Nazwa.pl Cloud Backup - przywracanie plików

Firma nazwa.pl przechowuje kopie zapasowe danych w Data Center, które spełnia najbardziej wyśrubowane standardy bezpieczeństwa oraz jakości. Można uznać ten fakt za kolejną warstwę ochrony plików, a co za tym idzie, prywatności użytkowników. Warto dodać, że oprogramowanie serwerów regularnie sprawdza integralność danych, aby upewnić się, czy nie ma z nimi problemu.

Sprawdziłem, jak Cloud Backup poradzi sobie na moim komputerze

A jak to działa w praktyce? Muszę przyznać, że bardzo wygodnie. Przy pierwszym tworzeniu kopii poświęca się dosłownie chwile na wybór plików. Gdy są przesyłane na serwer, można spokojnie zająć się innymi sprawami. Domyślnie transfer jest ustawiony tak, że nie obciąża łącza w odczuwalny sposób, dlatego po ustawieniu harmonogramu nawet nie zauważa się, że wykonywane są kopie.

Jedyne, co nieco bym zmienił, to okienko wyboru plików, jest nieco niezgrabne i kojarzy się z wcześniejszymi wersjami Windowsa. Ręczny wybór pojedynczych plików może zająć dłuższy czas, dlatego polecam stworzenie katalogu, w którym będzie się trzymać dane do zachowania. W takiej sytuacji wybór ograniczy się do jednego zaledwie kliknięcia.

Kiedy przyda się subskrypcja Cloud Backup?

Korzystając z usługi ma się gwarancję, że nawet utrata twardego dysku, na którym były zapisane pliki, nie będzie problemem. Wystarczy zalogować się z dowolnej maszyny na swoje konto klienta w nazwa.pl, aby pobrać je w razie potrzeby. Co ciekawe, jeśli wykonuje się kopie przyrostowe, można odzyskać oryginalne pliki do 90 dni wstecz. Dlatego, jeśli np. wprowadzisz zmiany w dokumencie, a następie je zapiszesz, a potem dojdziesz do wniosku, że poprzednia wersja była lepsza, nie ma problemu z jej odzyskaniem.

Na koniec czas na kolejną zaletę, którą jest cena za usługę. Jeśli po okresie testowym stwierdzisz, że to rozwiązanie dla Ciebie, wówczas możesz wykupić roczną subskrypcję za jedyne… 60 złotych netto! Tak jest - płacisz 5 złotych netto miesięcznie za najwyższej klasy ochronę danych oraz dostęp do swoich bezcennych plików z każdego miejsca na świecie.

Ponieważ jest to jedno z najkorzystniejszych cenowo rozwiązań na rynku, gorąco polecamy jego wypróbowanie. Zarówno dla firm, jak i osób prywatnych Cloud Backup może stać się skarbcem, w którym dane chronione będą niczym w Fort Knox. Warto spróbować!

Kod rabatowy dla Czytelników TELEPOLIS.PL

Specjalnie dla Czytelników TELEPOLIS.PL spółka nazwa.pl udostępniła kod rabatowy, który pozwala aktywować usługę Cloud Backup za darmo na 90-dniowy okres testowy. Podczas zamówienia na stronie nazwa.pl należy wybrać opcję Voucher i wpisać kod: cc62-9924-8983

Oferta jest ważna do 31 lipca 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu