DAJ CYNK

Test telefonu HTC U Play

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Zaprezentowany w lutym 2017 roku HTC U Play, to jeden z dwóch pierwszych - obok modelu U Ultra - modeli smartfonów prezentujących nowe podejście tajwańskiego producenta do designu. U Play z założenia miał być ładnym, nieźle wyposażonym średniakiem, wykonanym z wysokiej jakości materiałów. Oto jak ten smartfon wypada w codziennym użytkowaniu.


Zaprezentowany w lutym 2017 roku HTC U Play, to jeden z dwóch pierwszych - obok modelu U Ultra - modeli smartfonów prezentujących nowe podejście tajwańskiego producenta do designu. U Play z założenia miał być ładnym, nieźle wyposażonym średniakiem, wykonanym z wysokiej jakości materiałów. Oto jak ten smartfon wypada w codziennym użytkowaniu.

Specyfikacja (2PZM300):

  • Szklana obudowa z metalową ramką, Corning Gorilla Glass,
  • Wymiary: 146 x 72.9 x 8 mm, masa: 145 g,
  • 5,2-calowy wyświetlacz super LCD o rozdzielczości FHD (1080 x 1920 pikseli, 428 ppi), czujnik oświetlenia, dioda powiadomień,
  • Czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem Home,
  • Ośmiordzeniowy chipset MediaTek Helio P10 MT6755 (4x Cortex-A53 @2,0 GHz + 4x Cortex-A53 @1,1 GHz), proces technologiczny 28 nm,
  • Dwurdzeniowa grafika Mali-T860,
  • 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, karty pamięci microSD do 2 TB
  • Gniazdo na kartę nanoSIM (istnieje wersja Dual SIM, z gniazdem nanoSIM współdzielonym z microSD),
  • Łączność LTE Cat6 (300/50 Mb/s), Wi-Fi a/b/g/n/ac dual band (2,4/5 GHz), Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, GPS/GLONASS, cyfrowy kompas, USB 2.0 Type-C, USB-OTG, NFC,
  • Główny aparat 16 Mpix, obiektyw z przysłoną F/2.0, optyczna stabilizacja obrazu (OIS), autofocus z detekcją fazy, dwudiodowa lampa, filmy 1080p@30fps,
  • Przedni aparat 16 Mpix z trybem UltraPixel, obiektyw z przysłoną F/2.0, filmy 1080p@30fps,
  • Niewymienny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2500 mAh, szybkie ładowanie, zasilanie innych urządzeń,
  • Android 6.0 z nakładką HTC Sense (test na oprogramowaniu 1.13.401.2).

W skład zestawu testowego wchodził smartfon w kolorze Sapphire Blue, ładowarka 5V/2A z odłączanym przewodem USB, zestaw słuchawkowy ze złączem USB Type-C (w telefonie brak gniazda audio), kluczyk do wysuwania szuflady na karty nanoSIM i microSD, a dodatkowo ściereczka do wycierania telefonu oraz bezbarwne etui na telefon.

Wygląd zewnętrzny i jakość wykonania

HTC tym razem bardzo postarał się. U Play, szczególnie w wersji niebieskiej, którą miałem przyjemność testować, jest naprawdę ładny. Połączenie szkła z przodu i z tyłu z metalową ramką, a do tego idealne spasowanie wszystkich elementów, zasługują w U Play na pochwałę. Z jednym "ale" - bardzo trudno te szklane powierzchnie utrzymać w czystości. Nieco pomaga stosowanie dołączonego etui, ale w nim telefon nie jest już taki porywający. Urządzenie jest zgrabne i lekkie, a do tego świetnie leży w dłoni. Używając rękawic należy uważać, bo szklany smartfon łatwo może się z nich wyśliznąć.



68,7% przedniej powierzchni telefonu zajmuje wyświetlacz. Pod nim znajdziemy przycisk domowy zintegrowany z sensorem odcisków palców, a po obu jego stronach podświetlane przyciski nawigacyjne. Nad ekranem znajduje się podłużny otwór głośnika słuchawki, po jego lewej stronie producent umieścił kolorową diodę powiadomień, a po prawej czujniki (zbliżeniowy i oświetlenia) oraz obiektyw przedniej kamery. Obiektyw głównego aparatu wystaje ponad powierzchnię tylnego panelu, a po jego lewej stronie znajdziemy dwudiodową, dwukolorową lampę doświetlającą.

Złącze w HTC U Play jest tylko jedno - USB Type-C na dole obudowy. Towarzyszy mu mikrofon oraz główny głośnik. Po przeciwnej stronie jest wysuwana szuflada na karty oraz otwór dodatkowego mikrofonu. Przyciski głośności oraz zasilania znajdują się na prawym boku smartfonu, lewy bok jest pusty.

Informacja sponsorowana: Jeśli potrzebujesz większych pieniędzy na nagłe wydatki odwiedź portal oddamzachwile.pl i wybierz ofertę chwilówki na raty.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News