Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zysk Polkomtela w 1Q2011 mniejszy niż przed rokiem

Zysk Polkomtela w 1Q2011 mniejszy niż przed rokiem

WitekT 2 Maja 2011 11:39

0 0

Polkomtel miał w I kwartale 260 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie 2010 roku telekomunikacyjna firma zarobiła 288 mln zł - pisze Parkiet powołując się na słowa Sławomira Jędrzejczyka, wiceprezesa PKN Orlen.

Polkomtel nie skomentował, co spowodowało spadek zysku netto. Wiadomo jednak, że od ubiegłego roku ponosi koszty obsługi obligacji, a w tym roku zaczął odświeżanie sieci sklepów, modyfikując przy okazji logo. Konkurencja zwracała też uwagę, że Polkomtel agresywniej niż zwykle zdobywa ostatnio rynek, co może oznaczać, że więcej wydaje na pozyskanie klientów.




Pozostałe dane finansowe telekomu nie są na razie znane.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 164
  • -1

    157.  2011-05-06 14:18:45

    148. - no cóż... kiedyś na stacjonarnym specjalnie za billing 5 zł płaciłem, żeby tak jak w komórce odliczać prywane rozmowy, ale podczas kontroli, kiedy pani nie zgadzały się kwoty z faktur i odliczone, kazała uzasadniać dlaczego - jak jej powiedziałem, parsknęła śmiechem... 153. przestań mnie rozśmieszać... dpo play mam dokładnie taką samą stawkę jak do każdej innej sieci komórkowej - Ery, Orange czy W Rodzinie ;-)

  • -1

    158.  2011-05-06 14:20:55

    154. - więc nie bronię ci zbierać kapsli... chcesz? będę specjalnie dla Ciebie odkładał. Mówię całkiem poważnie ;-)

  • -1

    161.  2011-05-06 14:54:45

    160. kilka lat temu dla córki sąsiada zbierałem - dziewczyna uzbierała po znajomych na jakiegoś iPoda punktów z nakrętek ;-) Więc jak ktoś jest mocno zmotywowany to można ;-)

  • 0

    162. ~  2011-05-06 14:56:05  host: ddg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo czyżbyś nie wiedział, że w PF jest już tak tanio, że te kapselki tak naprawdę są niepotrzebne?

  • 0

    164.  2011-05-06 15:07:26

    dla takiej całkowitej biedoty czy jak? bo nie kumam...

  • 0

    165. ~  2011-05-06 15:08:56  host: ddg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    163. Pomyśl po co wprowadzili i kto na tym zyskuje. Tylko troszkę szerzej niż to robisz teraz.

  • -2

    166.  2011-05-06 15:15:40

    165. myślisz, ze producent napoju? Wątpię - jeśli to taki słaby impuls, bo jest tak tanio, ze taniej być nie może... Po co komu kupoiwać napój ponad ilości jak zwykle? Jesli ktoś specjalnie kupuje to tylko dla kapsla. A więc uważa, ze wydatek jest wart ceny. Ja specjalnie kupuję kawę z kubkiem bo o 3 złote jest tańsza niż ta sama bez kubka... To oczywiste. Ale nie na zapoas - bo i po co? Kubki rozdaję znajomym - są zadowoleni bo jak znalazł do domku letniskowego jest taki serwis jednakowych jubków ;-)

  • -2

    167.  2011-05-06 15:17:48

    Jednak wydaje mi się, ze to jest całkiem poważny imnpuls i zbieractwo kapsli będzie powszechne ;-)

  • 0

    168. ~  2011-05-06 15:28:38  host: t14-14.opera-mini.net

    Rok temu była podobna akcja w play ale chyba z pepsi. Widocznie byli zadowoleni skoro robią teraz to samo ale z inną firmą. Tak czy siak na kapsle będzie wziecie, jeśli tu się ludzie kłócą o grosza to jest oczywiste że przy pierwszej dogodnej okazji nakrętke wykorzystają. Oczywiście nie muszą pić tych napoi.

  • 2

    169. ~  2011-05-06 15:52:37  host: afdl224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo nie napinaj się tak ze swoją taryfą"pseudobiznes" , zobacz jaka ja mam taryfę doładowania za 10 miesięcy 130zł średnia mc 13zł minuty wychodzące za kwiecień 481, średnia cena minuty za kwiecień 0,027027

  • 1

    170. ~  2011-05-06 15:58:25  host: afdl224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w maju mam wygadane dopiero 60 minut, wiec jak takie tempo utrzymam to mi cena minuty poszybuje do 6gr

  • -1

    171.  2011-05-06 17:22:03

    169. - jaki masz główny "kierunek"?

  • 2

    172. ~freszowiec  2011-05-06 17:37:56  host: aamx128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tez zbieram nakretki, pare zlotych wpadnie w kieszen, co w tym dziwnego ze biore jak daja za darmo? co wazne promocja jest wazna do konca roku!

  • 1

    173. ~  2011-05-06 18:11:43  host: afdl224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo, nie przeraża mnie żaden kierunek

  • 0

    174. ~  2011-05-07 16:34:15  host: user-188-33-190-207.play-internet.pl

    Nie gadać mi dobrze o plusie ;; Bo na antenie mam 35 kilo na sekundę zerwałem umowę sam to dla mnie h... Powinien mnie przeprosic że plaacilem im lata za nic uważam ich za bande oszustów tych balcow i innych nadanych przez rzad

  • 0

    175. ~Anty Plus  2011-05-07 16:38:29  host: public-gprs141822.centertel.pl

    Kiedyś miałem Simplusa al teraz to jest drożyzna dziwię się że jeszcze ludzie w tej ofercie na kartę są.

  • 0

    176.  2011-05-07 21:49:08

    173. - rozumiem więc, ze te niecałe 3 grosze to wszędzie proporcjonalnie (np. wg liczby klientów w poszczególnych sieciach? ;-) No szybciej bym uwierzył w życie na Plutonie ;-)

  • 0

    178. ~  2011-05-08 10:00:00  host: afqd79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    176 wlo połaczenia w pf kosztują: w sieci 0-5gr, stacjonarne wszystkie 5gr, komórki za sieć 10gr, zagranica 35gr(ale niejestem pewien czy wszystkie czy tylko stacjonarne bo nie korzystam), następnie cene wyliczamy za pomoca średniej ważonej, średnia cena kształtuje się w przedziale 0-10gr, 0 jest w tedy kiedy ktos ma włączone ZM i wykonuje dużo mniej połączeń niż przyjmuje, 10gr jest wtedy kiedy wykonuje sie połączenia tylko na zasieciowe komórki, te moje 3gr oznaczają że dominował ruch sieciowy i że stanowił 70-80%, gdyby ruch był równo rozłożony średnia cena wyniosła by 5gr

  • 0

    179. ~  2011-05-08 10:06:52  host: afqd79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak wlo może ci to cięzko pojąc ale ja mam wo otwartej ofercie znacznie taniej niż ty w zamknietej

  • 0

    180. ~  2011-05-08 10:32:05  host: t18-11.opera-mini.net

    Ja mam w play 0gr w sieci 5-10gr za sieć i zbieram dużo minut bo podaje swój numer w internecie i dzwonią do mnie przedstawiciele równych firm. Teraz zbieram też nakretki w koszach na osiedlu, super sprawa bo złotówki same wpadają w kieszen. Wlo przepłacasz i jeszcze się tym chwalisz a zamiast przeniesc numer z taryfy biznes do fresha.

Dodaj swoją opinię