Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zysk Polkomtela przekroczy 1,4 mld zł

Zysk Polkomtela przekroczy 1,4 mld zł

sirmark 30 Czerwca 2008 14:39

0 0

Jarosław Bauc po dziesięciu miesiącach przerwy wrócił do zarządu Polkomtelu. Nowy prezes nie zmienia podstawowych założeń strategii spółki. Za to nie wyklucza możliwości wejścia na giełdę.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej Jarosław Bauc powiedział: Przez dziesięć miesięcy mojej nieobecności nic się radykalnie w spółce nie zmieniło‚ uległy spowolnieniu niektóre projekty‚ straciliśmy nieco do konkurencji na rynku. Na pewno chciałbym‚ żeby wartość spółki rosła szybciej.

Prezes zakłada, że w tym roku wzrost przychodów spółki będzie przynajmniej odpowiadał 8 - 10-proc. wzrostu wartości całego rynku. Wraz ze wzrostem przychodów poprawia się rentowność‚ więc i wynik netto powinien być lepszy niż w roku ubiegłym, który wyniósł 1,4 mld zł.

Bauc nie wyklucza wariantu‚ że Polkomtel stanie się spółką publiczną. Jednak raczej będzie to efektem i zarazem narzędziem ewentualnych zmian w strukturze akcjonariatu spółki‚ a nie sposobem pozyskania kapitału na rozwój.
Polkomtel nie chce ścigać się na liczbę kart w telefonach użytkowników. Celem jest zajęcie pozycji lidera pod względem wartości spółki, jako konsekwencji przychodów i zysków.

Prezes uważa, że Polkomtel, jako podmiot krajowy, którego nie kontroluje globalny koncern, może bez trudu prosperować przez wiele lat. Technologie są zunifikowane‚ ich ceny spadły. Udział w wielkich grupach zakupowych‚ czyli w globalnych telekomach‚ nie jest już tak istotny dla wyniku. Rynek jednak się zmienia i wciąż napotykamy wyzwania technologiczne i organizacyjne‚ jakich nie było wcześniej. Pod tym względem związki z globalnym operatorem są korzystne‚ ponieważ Polkomtela nigdy nie będzie stać na takie laboratoria‚ programy badawcze i testowe‚ jakie mają wielkie sieci komórkowe - powiedział.

Jarosław Bauc pozytywnie wyraża się o współdzieleniu infrastruktury przez dwóch operatorów, co jest kolejnym krokiem we współpracy po współdzieleniu masztów. Współdzielenie sieci (urządzenia obsługują jednocześnie dwóch operatorów) jest naturalną konsekwencją konieczności głębszego jeszcze obniżenia kosztów infrastruktury. Są już pozytywne przykłady z innych krajów‚ np. Hiszpanii. Jestem zwolennikiem takiego modelu. - powiedział.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Templariusz  2008-06-30 14:44:23  host: 212.160.172.70

  Plus SUX :P Ale i tak kupie jego akcje ;P

 • 0

  2.  2008-06-30 14:50:41

  zazdrościsz, bo era się nie może takimi zyskami pochwalić :P

 • 0

  3. ~  2008-06-30 14:57:32  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  "Bauc nie wyklucza wariantu‚ że Polkomtel stanie się spółką publiczną. Jednak raczej będzie to efektem i zarazem narzędziem ewentualnych zmian w strukturze akcjonariatu spółki‚ a nie sposobem pozyskania kapitału na rozwój"-ciekawie zdefiniowane "przejscie" na logo Vodafone.po niezle kombinuje jak to zrobić.polkomtel odpalił w czwartek umts w mojej okolicy wiec nigdy nie zrezygnuje z jego usług,inwestycje w siec zwrócą się bo to i p4 i mvno.jednak koszt minuty w simplusie/samiswoi moze zejdzie do magicznych50groszy do wszystkich?

 • 0

  4. ~Templariusz  2008-06-30 15:36:17  host: 212.160.172.70

  #2: Szmiro, plus nie umywa się do Ery :D

 • 0

  5.  2008-06-30 15:56:44

  4; daj już luz, wszyscy przecież wiemy że w Erze możesz więcej ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet