Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Związkowcy z TP porozumieli się z zarządem

Związkowcy z TP porozumieli się z zarządem

WitekT 11 Maja 2005 20:12

0 0

Związkowcy, którzy protestowali przeciwko zwolnieniom w Telekomunikacji Polskiej podpisali z zarządem spółki porozumienie.

Porozumienie dotyczy dobrowolnych odejść z pracy pracowników TP, a druga część porozumienia, która dotyczy m.in. przeprowadzenia audytu spółki pod względem zatrudnienia i struktury organizacyjnej będzie przedmiotem dalszych rozmów zarządu TP i związkowców.

TP chce zredukować zatrudnienie o 2845 osób. Spółka zaproponowała pracownikom możliwość dobrowolnego odejścia z pracy za odprawą (w wysokości ok. 50 tys. zł). Z tej możliwości skorzystało dotychczas 2224 pracowników, w tym 1500 ma odejść z pracy już w maju. Wnioski o dobrowolne odejścia pracownicy mogli składać do 21. kwietnia.
Według podpisanego porozumienia, wszystkie próby wymuszania na pracownikach TP złożenia wniosku o dobrowolne odejście zostają uznane za nieuzasadnione. Spółka ma ustalić, czy doszło do takich przypadków i pociągnąć do odpowiedzialności osoby, który dopuściły się takich praktyk - poinformowała Pacuła.

Dodatkowo, zarząd TP ma do końca czerwca poinformować związkowców o swoich zamiarach dotyczących dalszego zwalniania pracowników.

Według porozumienia osoby, które brały udział w akcjach protestacyjnych w obronie miejsc pracy w TP, nie będą karane przez spółkę.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.